اخبار

اعتراض شدید مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی به شهرداری ایلام!

اعتراض شدید مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی به شهرداری ایلام!
هنرمندان ایلامی نگران خانه ابدی!


مدتی است که قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع) شهر ایلام فقط مختص هنرمندان نیست و بافت قطعه و ماهیت آن به هم خورده است. همین موضوع باعث شد تا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعتراض شدید خود را به مسئولان شورا و شهرداری اعلام کند.

عمران خودآموز، در حاشیه مراسم سالگرد حاج ماشاءالله رشنوادی (پیرمطبوعات ایلام) و بازدید از قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع)، طی تماس تلفنی با سرپرست شهرداری و رییس شورای شهر ایلام مراتب اعتراض شدید هنرمندان را نسبت به دفن افراد غیرهنرمند در این قطعه به مسئولان ذیربط اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با بیان اینکه به هیچ عنوان جایز نیست افرادی غیر از هنرمندان شاخص در این قطعه خاک شوند، تاکید کرد: صدور مجوز خاکسپاری افراد هنرمند بر اساس آیین‌نامه تدفین در قطعه هنرمندان که سال ۱۳۹۵ توسط وزیر ارشاد ابلاغ شده،  با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است، اما اخیراً شهرداری ایلام بدون کسب مجوز از این اداره، نسبت به خاکسپاری افراد غیرهنرمند در این قطعه اقدام کرده است.

خودآموز گفت: هنرمندانی که در شرایط مختلف برای ثبت، ضبط و انتقال دانش، و همچنین پدید آوردن آثار فرهنگی و هنری این استان و کشور تلاش می‌کنند و در نهایت آن را به عنوان گنجینه‌ای ارزشمند از میراث ملی و معنوی برای جوانان این مرز و بوم از خود به یادگار می‌گذارند، می‌بایست جایگاهی متناسب با شأن و منزلت آنان چه در زمان حیات و چه هنگاهی که دار فانی را وداع می‌گویند، برای‌شان قائل باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: انتظار ما از شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلام این است که باتوجه به ظرفیت محدود قطعه و لزوم حفظ شأن هنرمندان بزرگ و جامعه هنری استان، شرایط و ضوابط تدفین در این قطعه را رعایت کنند.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۰۰:۲۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید