اخبار

"شهر کتاب" در ایلام افتتاح شد!

"شهر کتاب" در ایلام افتتاح شد!
با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و جمعی از شخصیت های فرهنگی استان افتتاح شد.در روزهایی که تیتر یک برخی رسانه ها و خبرگزاری ها، تعطیلی کتابفروشی در برخی نقاط کشور است، خوشبختانه در میانه‌های سرمای زمستان، با حضور گرم یک جمع فرهیخته و فرهنگی امروز شنبه هجدهم دی ماه ۱۴۰۰، مجموعه شهر کتاب ایلام با مدیریت سرکار خانم شکیبا عزیزبیگی و با حضور مدیران فرهنگی، نویسندگان و علاقه‌مندان به کتاب افتتاح شد.

خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در آیین افتتاحیه این مرکز گفت: بسیار خرسندیم که بالاخره شهر کتاب ایلام با همت سرکار خانم عزیزبیگی در شهر ایلام راه‌اندازی شد؛ امیدواریم بتوانیم با کمک مردم فرهنگ‌دوست ایلام و علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی، حامی این مجموعه فرهنگی ارزشمند باشیم.
وی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علاوه بر حمایت معنوی و سوق دادن جلسات نقد و بررسی کتاب و سایر برنامه‌های کتاب‌محور از جمله رونمایی و معرفی کتاب و ...از هیچ‌گونه حمایت دیگری دریغ نخواهد کرد.

خودآموز با اشاره به ربع قرن سابقه فعالیت "شهر کتاب" و خدمات ارزنده آن در کشور، افتتاح آن را در ایلام نقطه عطفی در تاریخ فرهنگ استان دانست و اظهار داشت: مجموعه‌ای که بتواند پذیرای خانواده‌های کتابخوان ایلامی در تمام رده‌های سنی و سلایق مختلف باشد، همین شهر کتاب است که جای بسی خوشخالی، تبریک و تشکر دارد.

خودآموز در ادامه با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های همیشگی مولفان و ناشران ایلامی، ضعف شبکه توزیع کتاب و رساندن آن به دست مخاطب است، خواستار ایجاد نمایشگاه و فروشگاه دایمی کتاب ایلام در فضای مجموعه "شهر کتاب" شد و آن را ظرفیتی هم‌افزا و متقابل برای "شهر کتاب" و "کتاب ایلام" دانست.

در پایان خانم عزیزبیگی مدیر مجموعه شهر کتاب ایلام با قدردانی از حضور مدیران و چهره‌های فرهنگی و اهل قلم در آیین افتتاحیه این مجموعه، گزارشی از روند راه‌اندازی شعبه "شهر کتاب ایلام" ارایه داد و ابراز امیدواری کرد این مجموعه بتواند گامی در راستای افزایش دانایی و ارتقای سطح فرهنگی استان بردارد.
گفتنی است موسسه "شهر کتاب" از سال ۱۳۷۵ در کشور ایجاد شده و نخستین شعبه آن در بلوار آزادی شهر ایلام، ابتدای آزادی ۹ ، در بخش‌های عرضه کتاب از ناشران معتبر ملی، محصولات دیداری و شنیداری در حوزه موسیقی، فیلم و تئاتر، نوشت افزار، کمک آموزشی و دست‌سازه های هنری پاسخ‌گوی نیاز فرهنگی شهروندان و خانواده‌های ایلامی در تمام سنین و با علایق و ذائقه‌های مختلف است.

۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۲۴
الهام عبداللهی روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید