اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان ایلام بر مشارکت حداکثری در انتخابات 1400

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان ایلام بر مشارکت حداکثری در انتخابات 1400
✳️اصحاب فرهنگ و هنر به صحنه بیایند!


✍️عمران خودآموز*

 ♦️انتخابات مهمترین عرصه تعیین سرنوشت و تنظیم نظام اجرایی کشور برای یک دوره چهار ساله است.
♦️رییس جمهوری تنها رکنی است که تغییر آن باعث تحولات گسترده‌ در سطوح مختلف مدیریتی و رویکردهای اجرایی و عملیاتی کشور می‌شود.
 ♦️بی‌گمان، فعل و انفعالات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در ارکان عمده کشور، بی‌ارتباط با عرصه خطیر فرهنگ و هنر نیست و شاید اولین حوزه‌ای که از آثار و تبعات انتخاب یک رییس جمهور و تیم اجرایی او تاثیر می‌پذیرد، حوزه فرهنگ، هنر و رسانه باشد.
♦️جامعه بالنده و حساس فرهنگ و هنر نمی‌تواند نسبت به این رویداد موثر و آینده‌ساز بی‌تفاوتی پیشه کند!
♦️نگاه دولت‌ها به این حوزه، بسیار متفاوت است و تفسیر هر یک از آن‌ها از اصول سیاست‌های فرهنگی نظام؛ رویکرد اجرایی و برنامه‌ عملیاتی آنان را مشخص می‌کند.
♦️هنرمندان و اصحاب فرهنگ، که زیست‌بوم فرهنگی خود را پویا و بانشاط و توام با تکریم می‌خواهند، فرصت را برای اعلام حضور و مشارکت در انتخاب دولت دلخواه خود مغتنم بشمارند و مانند سایر اقشار جامعه، مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند.
♦️علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، حضور آگاهانه در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز، نشانه خردگرایی و تقویت مدیریت محلی برای زیست بهتر شهروندان و آحاد جامعه شهری و روستایی است.
♦️باشد که اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان ایلام، مثل همیشه، پیش‌قراولِ جریان مشارکت موثر برای آینده ایران عزیز و ایلام سربلند در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ باشد.

با احترام و امید
*مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید