اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان سیروان

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان سیروان
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیروان، با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، محمدحسن ابراهیم بیگی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیروان از برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی امسال با موضوع ترویج فرهنگ قانون گرایی و احترام به حقوق شهروندی و برنامه‌ریزی پیرامون شب های لیالی قدر در سالن جلسات فرمانداری شهر لومار خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان ایلام، سپس حجت الاسلام محمد حسن فریادی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیروان، در خصوص فضیلت ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان ماه مهمانی خدا دارای فضیلت و برکت خاصی است و این ماه سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را به همراه دارد به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی جایگاه این ماه ،امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح کردند که ایشان به حدیث پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانش مغفرت و پایانش آزادی از آتش جهنم است.

در ادامه این نشست ،رحیمی مقدم فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی سیروان، به اهمیت ماه مهمانی خدا اشاره کرد و گفت: چنانچه بنده های خداوند اهمیت ماه رمضان را می دانستند آرزو می کردند که تمام سال  ماه مهمانی خدا باشد.

ایشان به فضیلت ماه مبارک رمضان از نظر امام هشتم اشاره کرد و افزود: اگر شخصی در ماه مبارک رمضان تنها یک آیه از قرآن را بخواند مانند این می ماند که در سایر ماهها کل قرآن را قرائت کرده است.

گفتنی است، برگزاری مراسم شب‌های لیالی قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدت ۲ ساعت در فضای باز و حضور به موقع مسئولان ادارات در محل کار و رسیدگی به مشکلات مردم از مهمترین مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیروان بود.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۷:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید