اخبار

۹ همایش و جشنواره فرهنگی در ایلام برگزار شد

۹ همایش و جشنواره فرهنگی در ایلام برگزار شد
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: ۹ همایش و جشنواره فرهنگی سال گذشته در این استان برگزار شده است.

یونس قیطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این برنامه ها شامل جشنواره فصلی مطبوعات، جشنواره شعر غدیر، جشنواره شعر ُکردی کودک "منال"، کنگره ملی عقیق و ارغوان، جشنواره کالاهای فرهنگی استان، نخستین جایزه خلات ادبی کوردی ایلام، جشنواره جایزه کتاب سال استان، برگزاری برنامه بزرگداشت روز صنعت چاپ و تجلیل از مفاخر  فرهنگی و ادبی ایلام است.

وی با ذکر اینکه این برنامه ها در سطح ملی و استانی بوده اند، ادامه داد: شماری از این برنامه ها بصورت مجازی و برنامه های حضوری هم با حضور محدود شرکت کنندگان با رعایت پروتکل های بهداشتی بوده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام ،از راه اندازی کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی در فضای مجازی در طول سال گذشته در این اداره کل خبر داد و گفت: این کارگروه به همت واحد فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال این اداره کل فعال شده است.

قیطانی به فعالیت های حوزه کتاب اشاره کرد و یادآور شد: در طول سال گذشته علاوه بر توزیع هدفمند بیش از ۳۵ هزار جلد کتاب همچنین کار اهدا کتاب به دفاتر تسهیلگری مناطق حاشیه نشین شهری، اهدا کتاب و اجرای برنامه های فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در مناطق روستایی و اهدا کتاب کمک آموزشی در مناطق و مدارس حاشیه نشین شهری و روستاهای دور افتاده و محروم و مرزی استان نیز انجام گرفته است.

وی، اجرای کتابخوانی مجازی ( خوانش بخش هایی از کتاب )، دقایقی با کتاب و نامه های شفاهی را از دیگر فعالیت های این معاونت در حوزه کتاب در طول سال گذشته عنوان کرد.

به گفته معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، همچنین سال گذشته کار معرفی و ثبت نام هنرمندان و مردم روستاها و مناطق حاشیه نشین برای تسهیلات از طریق معرفی به صندوق اعتباری هنر ، تسهیلات پویش همدلی ، سامانه کارا  و پویش های حمایتی کرونا انجام گرفته است.

قیطانی برگزاری جشنواره فصلی مطبوعات، انتخابات خانه مطبوعات و برگزاری مجازی پاسداشت روز خبرنگار را از مهمترین برنامه های این معاونت با همکاری خانه مطبوعات استان در طول سال گذشته برای خبرنگاران عنوان کرد.

۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۸:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید