اخبار

تکنوازی هنرمندان محلی نواز دهلرانی در روز جهانی مادر

تکنوازی هنرمندان محلی نواز دهلرانی در روز جهانی مادر
نوازندگان دهلران به مناسبت گرامی داشت روز جهانی مادر، آهنگ های فولکولر خود را در فضای اسکای روم، تقدیم علاقه مندان نمودند.

 

عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در پیامی اظهار داشت: "روز زبان مادری، هنگامه بازگشت به اصل خویشتن و یادآوری ارزش‌های فرهنگی نهفته در واژه واژه آن است. موسیقی محمل زبان مادری و زبان غنابخش موسیقی است. هر اقدامی در راستای حفظ این میراث نامیرا، تلاشی ارجمند برای حفظ هویت و حیات فرهنگی نوع بشر است. شهرستان دهلران در چهارراه اقوام و چهار فصل فرهنگ‌ها واقع شده و عصاره آراسته فرهنگ اقوام چهارگانه استان ایلام است که به شادی و شیرینی می‌زیند و  صدای ساز و آوازشان در دشت‌های فراخ، شمیم زندگی می‌پراکند"

خودآموز به هنرمندان نوازنده دهلرانی گفت: " مهرتان در هزار آوای مهر، ماندگار"!

کیومرث  مرادی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران نیز در ابتدای این برنامه، ضمن خوش آمدگویی، خطاب به هنرمندان و بینندگانی که از طریق فضای مجازی، بیننده ی این برنامه بودند گفت: "پاس داشت زبان مادری، احترام به هویت و ادبیات بومی است که باید بر حفظ آن، همت گماشت".

مرادی اظهار داشت: "اصحاب هنر و اهالی ادب و فرهنگ ضمن نگاه داشت زبان معیار، صیانت از زبان مادری، به غنای ادبیات میهنی می انجامد که در این راستا باید جدیت بیش تری به عمل آورد. ایشان از همت و تلاش های موسسه هزار آوای مهر که پیش از این نیز اولین جشنواره موسیقی کودک و نوجوان استان ایلام را با موفقیت اجرا کرد و اکنون نیز در برگزاری این برنامه تلاش هایی بی شائبه از خود نشان داد قدردانی نمود.

سپس کریم منصوری به عنوان دبیر این رویداد هنری، گزارشی از فعالیت های موسیقی شهرستان ارائه کرد و روز جهانی زبان مادری را تبریک گفت.

در این مراسم هنری، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، 16 هنرمند به هنرنمایی پرداختند که تصنیف خوانی رحیم منصوری از هنرمندان شناخته شده ی آوازها و تصنیف های محلی و اجرای علی احمد کولیوندی پیشکسوت سازهای بادی دهلران جلوه ی ویژه ای به برنامه بخشیده بود.

۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید