اخبار

۱۳۸ اثر به جشنواره کالاهای فرهنگی استان ایلام ارسال شد

۱۳۸ اثر به جشنواره کالاهای فرهنگی استان ایلام ارسال شد
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام خبر داد: تقویت کسب و کارهای فرهنگی با رویکرد هنرهای بومی و اصیل مهم ترین هدف برگزاری این جشنواره است.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یونس قیطانی با اشاره به اینکه ۱۳۸ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره کالاهای فرهنگی استان ایلام ارسال شده است تاکید کرد: پراکندگی جغرافیایی آثار نمود خاصی دارد و خوشبختانه تمام شهرستان های استان در این جشنواره شرکت کردند.

 وی، تقویت کسب و کارهای فرهنگی با رویکرد هنرهای بومی و اصیل را مهم ترین هدف این جشنواره دانست و اظهار امیدواری کرد: آثاری که در رده ملی"جایزه فیروزه" شرکت کرده اند، حائز رتبه شوند.

وی بیان کرد:  رشد روز افزون محصولات فرهنگی به لحاظ هویتی و اقتصادی در جهان، کالای فرهنگی را به کالای استراتژیک تبدیل  کرده است که مورد توجه دولت‌ها و حاکمیت‌ها قرار گرفه است و از طرفی پیشینه کهن و  تاریخی فرهنگ و آداب و رسوم ایران برکسی پوشیده نیست و ایرانیان در پرتو تمدن اسلامی همواره زمینه‌ساز بالندگی دیگر ملت‌های مسلمان بوده‌اند.

وی  با بیان اینکه علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند از طریق سامانه www.jawezehfiroozeh.ir برای ثبت نام آثار خود اقدام کنند، ابراز کرد: آخرین مهلت ارسال اثر به این جشنواره ۳۰ بهمن ماه سال جاری خواهد بود و اختتامیه آن نیز در نیمه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود. هرچند در صورت تمدید ارسال اثر اطلاع رسانی های لازم صورت خواهد گرفت.

قیطانی یادآور شد: علاقه مندان می توانند برای تحویل آثار خود به ایلام، انتهای حیابان طالقانی، پاساژ مرادبیگی، طبقه دوم، دبیرخانه جشنواره کالاهای فرهنگی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شمار  تلفن ۰۹۱۸۶۱۶۷۱۶۵ تماس حاصل کنند.

وی تصریح کرد: این جشنواره با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، دبیرخانه جایزه فیروزه و موسسه فرهنگی و هنری شاهکار عصر ایلام برگزار می شود.

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۶:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید