اخبار

برگزیدگان هفتمین سوگوار ملی علمدار کربلا معرفی شدند

برگزیدگان هفتمین سوگوار ملی علمدار کربلا معرفی شدند
هیئت داوران هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا به میزبانی استان ایلام ۶ نفر برگزیده این سوگواره را معرفی کردند.

 

هفتمین سوگوار ملی علمدار کربلا صبح امروز با معرفی و تجلیل از برگزیدگان در حسینیه حضرت زینب(س) دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به کار خود پایان داد.

بر اساس رای هیئت داوران این سوگواره که با محوریت آواها و نواهای عاشورایی برگزار شده است، 6 اثر به عنوان برگزیده انتخاب شدند که با اهدای لوح تقدیر، تندیس سوگواره و جایزه نقدی با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی، مدیران و اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد و شورای سیاستگذاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام مورد تقدیر قرار گرفتند.

بر این اساس امین گجری، جلال زارع، حجت الله کرم الهی، رضا سهرابی، علی رشیدی و علی اکبر صالحی از استان های کرمانشاه، فارس، لرستان و ایلام با رای هیئت داوران به عنوان برگزیده و شایسته تقدیر هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا معرفی شدند.

هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا با موضوع آواها و نواهای عاشورایی با محوریت شخصیت حضرت ابوالفضل (ع) در ۳ بخش مداحی و نوحه‌خوانی، چاووش‌خوانی و لالایی‌خوانی برگزار شده است.

 

گفتنی است، بیش از 170 اثر در موضوعات اعلامی  از 11 استان کشور شامل استان های کرمان جنوب، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، ایلام، لرستان، اردبیل، خوزستان، همدان کهگیلویه و بوشهر  به دبیرخانه هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا به میزبانی استان ایلام ارسال شده است.

سوگواره ملی علمدار کربلا با محوریت عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت ابوالفضل العباس(ع) هر ساله به میزبانی استان ایلام در ایام اربعین حسینی با همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و استان ایلام، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و روابط عمومی آستان مقدس حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) برگزار می شود.

این سوگواره در سال های گذشته با موضوع شعر و عکس عاشورایی و  در دو سال اخیر با محوریت آواها و نواهای عاشورایی برگزار شده است که در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا، ارسال اثر و برگزاری سوگواره در بستر فضای مجازی برگزار شده است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید