اخبار

شارژ گوشی دانش آموزان با شعر و حکایت

شارژ گوشی دانش آموزان با شعر و حکایت
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران گفت: به مناسبت گرامی داشت هفته کتاب، برنامه ای به صورت مجازی با عنوان"با خوانش یک حکایت یا غزل، گوش خود را شارژ کنید" در دهلران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ، کیومرث مرادی افزود: در این فراخوان که از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بین دانش آموزان دبیرستان حضرت خدیجه کبری (س) دهلران، به صورت مجازی منتشر شد، حدود پنجاه نفر از علاقمندان به شعر خوانی شرکت کردند و با خوانش حکایاتی از گلستان و دیگر آثار فاخر ادبیات و نیز با خواندن اشعاری از سعدی، حافظ و سایر سرایندگان کلاسیک و معاصر، استقبال خوبی از این فراخوان فرهنگی ادبی شد.

وی ادامه داد: برخی از این دانش آموزان آثاری به زبان مادری با ذکر منبع انتخاب کرده بودند که تنوع زیبایی به این برنامه بخشیده بود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران، هدف از ارائه چنین ایده ای و برگزاری آن را این گونه توصیف کرد: این برنامه، باعث ترغیب و تشویق، دانش آموزان به سوی خواندن کتاب و مطالعه در آثار کهن و معاصر مفاخر ادبی و فرهنگی می شود. دانش آموزان با شرکت در این فراخوان، فرصتی پیدا می کنند که برای انتخاب خوانش خود، لحظاتی را با ورق زدن کتاب، سپری کنند و با مطالعه ی هر صفحه می توانند شور و اشتیاقی نسبت به کتاب در آنها پدید آید.

مرادی اظهار کرد: ادا کردن صحیح واژه ها و ترکیبات و نیز رعایت اصول خواندن و بر هم نزدن وزن شعر یا القا و درک عبارات در حکایات، توسط برخی از دانش آموزان، حیرت آور بود که بر آن شدیم که علاوه بر شارژ کردن گوشی ها، هدیه ای به خاطر ایجاد انگیزه و بنا به نیاز آنان در این شرایط کرونایی که مدام با گوشی سروکار دارند، بود و در پایان به 3 نفر از آنان جایزه نقدی نیز اهدا نماییم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران، اضافه کرد: این ایده " با خوانش یک غزل یا حکایت، گوشی خود را شارژ کنید" می تواند به عنوان ایده ای قابل توجه، کم هزینه و همه پسند، مورد توجه قرار گیرد تا گستره ی آن به صورت ملی درآید.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید