اخبار

اهدای بیش از ۵ هزار جلد کتاب در هفته‌ی کتاب به مناطق محروم ایلام

اهدای بیش از ۵ هزار جلد کتاب در هفته‌ی کتاب به مناطق محروم ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، از اهدای بیش از ۵ هزار جلد کتاب به مناطق محروم استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ،عمران خودآموز در گفت‌وگو با خبرنگاران، از اهدای بیش از ۵ هزار جلد کتاب از سوی کتابسرای این اداره کل به مناطق محروم استان خبر داد و گفت: این اداره کل تلاش داشته که با تمام ظرفیت‌های موجود به توسعه و بالندگی فرهنگ کتاب و مطالعه بپردازد و این رفتار و جریان فرهنگی به هفته‌ی کتاب موکول نشود و در طول سال اقدامات موثری در این حوزه انجام می‌پذیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: هفته‌ی کتاب به عنوان یکی از شاخص‌های فرهنگی در تقویم ملی؛ از جایگاه مهمی برخوردار است و در این هفته با هدف حمایت حداکثری از کتابخوانان و تلاشگران حوزه‌ی کتاب، با انتخاب کتاب‌هایی با موضوعات مذهبی، ادبی، ایلام شناسی، روان شناسی، کودک و نوجوان و... با بهره گیری از پتانسیل سازمان‌های مردم نهاد و موسسات فرهنگی و امور خیریه کتاب‌های یادشده با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اختیار جوامع هدف قرار می‌دهیم.

دبیر هفته‌ی کتاب در استان افزود: خوشبختانه پتانسیل کتابسرا و تلاش همکارانم در اداره کل و موسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام جریان توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی ستودنی است و تاکنون اقدامات مناسبی انجام شده است.

 بیست ‌و ‌هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» و در استان ایلام با مشارکت مؤسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام انجام می شود.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۳۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید