اخبار

ناشران در هفته کتاب فعال‌تر باشند

ناشران در هفته کتاب فعال‌تر باشند
کارشناس فرهنگی چاپ و نشر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: مشارکت در چهارمین دوره جایزه کتاب سال استان، یکی از ملاک‌های انتخاب ناشران برتر و فعال در هفته‌ی کتاب است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، منصور محبی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تبربک هفته کتاب، اظهار کرد: میزان کمی مشارکت ناشران در چهارمین دوره جایزه کتاب سال یکی از معیارهای انتخاب ناشر فعال و برتر در هفته‌ی کتاب است.

کارشناس چاپ و نشر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام ادامه داد: با هدف تقدیر مناسب و ضابطه‌مند از ناشران در نظر است تا ضمن دریافت آثار و کتاب مولفان جهت حضور در چهارمین جایزه کتاب سال از تلاش‌های موثر و ارزنده‌ی این عزیزان در هفته‌ی کتاب تقدیر شود.

محبی، با مهم دانستن نقش ناشران در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه افزود: تقدیر و تجلیل از ناشران تقدیر از دانایی است و ناشران به عنوان تلاشگران آفرینش و انتشار دانایی و خردورزی جایگاهی رفیع در فرهنگ عمومی و تخصصی جامعه دارند و دستگاه‌های متولی باید از این تلاشگران تقدیر و تجلیل به عمل آورند.

وی خاطر نشان کرد: بنا به سنت هرساله در هفته‌ی کتاب؛ از ناشران و مولفان و طراحان و تلاشگران عرصه‌ی کتاب در دوره‌ی یک ساله از آبان ۹۸ تا آبان ۹۹ با بررسی مستندات و عملکرد و اقدامات از این عزیزان تقدیر می‌شود.

گفتنی است بیست‌ و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» و در استان ایلام با مشارکت مؤسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام انجام می‌شود.

۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید