اخبار

فرهنگ سازی برای مطالعه سرمایه گذاری برای آینده جامعه است

فرهنگ سازی برای مطالعه سرمایه گذاری برای آینده جامعه است
حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه فرهنگ سازی برای توسعه و ترویج کتابخوانی یک نوع سرمایه گذاری برای آینده جامعه است، گفت:کتابخوانی و مطالعه را باید به یک فرهنگ در سطح جامعه تبدیل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب، اظهار کرد: هفته کتاب فرصتی مناسب در راستای اجرای فعالیت های فرهنگی به منظور توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

 

حجت الاسلام  الله نور کریمی تبار با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام توجه، اهمیت و جایگاه ارزشمند و ویژه ای به علم، آگاهی و کتاب شده است، ابراز کرد: با ایجاد فرهنگ کتابخوانی بین مردم، زمینه استفاده بیشتر از  کتابخانه های عمومی برای مطالعه و خرید کتاب فراهم  می شود و در حال حاضر نیز با توجه به شرایط شیوع کرونا، مطالعه و کتاب بهترین امکان را برای اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان برای استفاده بهینه از فرصت ها ایجاد کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه معرفی کتاب و فرهنگ سازی برای مطالعه در سطح شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می تواند زمینه ساز تشویق و رغبت اقشار جامعه به مطالعه باشد، تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی باید در جامعه نهادینه و  به مطالعه و کتابخوانی اهتمام جدی صورت گیرد چرا که توسعه و ترقی هر کشوری در گرو علم و فناوری است.

 

امام جمعه ایلام با بیان اینکه کتاب کالایی گرانبها و نتیجه تلاش و اندیشه دانشمندان، فرهیختگان  و میراث ارزشمند علمی نخبگان است، ابراز کرد: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، دسترسی اقشار مختلف به کتاب با چاپ و انتشار آثار دینی، علمی و ادبی و در سایر حوزه ها، بسیار مناسب است اما باید فرهنگ کتابخوانی را به یک فرهنگ در سطح جامعه تبدیل کرد.

 

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه انسان با مطالعه کتاب در دانسته ها، علم و دانش دیگران سهیم می شود، گفت: متاسفانه سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور با نقطه مطلوب فاصله دارد و لازم است که با فرهنگ سازی مناسب کتاب وارد زندگی مردم شود و در سبد کالاهای روزانه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به زیرساخت های لازم حوزه کتابخوانی در کشور و استان از جمله ساخت کتابخانه های عمومی شده است، افزود: کتابخانه ها امروز مراکز مهم فرهنگی به شمار می روند و باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که کتابخانه ها به مراکز حضور نسل جوان برای انس با کتاب و علم افزایی تبدیل شوند.

 

امام جمعه ایلام در پایان روز ملی کتاب و کتابخوانی را به همه فعالان حوره کتاب و کتابداران تبریک گفت و خاطرنشان کرد: در هفته کتاب و کتابخوانی با فعالیت در فضای مجازی و پویش های فرهنگی در شبکه های اجتماعی در زمینه ایجاد انگیزه و امید و توسعه کتابخوانی فعالیت شود.

۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید