اخبار

هفتمین جشنواره« نماز و رسانه» در ایلام برگزار می شود

هفتمین جشنواره« نماز و رسانه» در ایلام برگزار می شود
نشست هماهنگی برگزاری هفتمین جشنواره« نماز و رسانه» با حضور مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام و ستاد اقامه نماز استان ایلام با محوریت توسعه و ترویج فرهنگ نماز با مشارکت رسانه های استان در بستر فضای مجازی برگزار شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره « نماز و رسانه» در این استان اظهار کرد: گسترش فرهنگ نماز در سطح جامعه یکی از نیازهای ضروری امروز جامعه است چرا که نماز مایه آرامش فردی و اجتماعی است و موجب مصونیت در برابر آسیب های اجتماعی می شود.

حجت الاسلام« علی چراغی پور»  بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت هایی که در برپایی اجتماع در مکان های عمومی به ویژه در مساجد وجود دارد، فضای مجازی و بهره گیری از ظرفیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز در سطح جامعه بسیار حائز اهمیت است و بر این اساس امسال هفتمین جشنواره استانی« نماز و رسانه» در سطح استان ایلام برگزار می شود.

وی با تقدیر از فعالیت ها و همکاری ستاد اقامه نماز استان با ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز، ابراز کرد: ستاد اقامه نماز متولی امر نماز در سطح ادارات، نهادهای اجرایی و جامعه است که تاکنون نیز فعالیت های بسیار ارزنده ای در این خصوص داشته است و با همکاری این ستاد جشنواره نماز و رسانه در آستانه هفته وحدت آغاز به کار می کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام بیان کرد: این جشنواره در سال جاری با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، ستاد اقامه نماز استان، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام، بسیج رسانه استان، شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و خبرگزاری شبستان برگزار می شود.

حجت الاسلام چراغی پور با بیان اینکه در تلاش هستیم جشنواره امسال با همکاری این نهادهای فرهنگی و رسانه به صورت متفاوت تری برگزار شود، بیان کرد: با توجه هتک حرمتی که  در ماه های اخیر به شخصیت والای پیامبر اکرم(ص) از سوی دشمنان اسلام صورت گرفته است یکی از محورهای ویژه این جشنواره اهمیت نماز از دیدگاه پیامبر اکرم(ص) خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در هفته وحدت نیز با اجرای برنامه های ویژه ای در فضای مجازی این اقدام شنیع دشمنان اسلام را محکوم خواهیم کرد، گفت: نماز و بصیرت و نماز و انقلاب اسلامی نیز از دیگر محورهای ویژه این جشنواره خواهد بود که فراخوان این جشنواره به زودی  در راستای مشارکت اصحاب رسانه و مطبوعات استان به ویژه فعالان فضای مجازی  از طریق رسانه های استان اعلام خواهد شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام بیان کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره نیز در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی برگزار می شود و همزمان با هفته وحدت این جشنواره در استان آغاز و تا دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ادامه دارد و فعالان رسانه ای و فضای مجازی می توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

 مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام نیز در این نشست، ابراز کرد:  جشنواره استانی رسانه و نماز هر ساله با محوریت نماز در سطح استان برگزار می شود که ابتکاری مناسب در راستای ترویج فرهنگ نماز در سطح جامعه بوده که به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کلید خورده است.

«فیض الله رضایتی» با اشاره به اینکه در حال حاضر مسابقه ای با محوریت پیامبر اعظم(ص) در سطح ادارات و با موضوع نماز و پیامبر اعظم(ص)  برگزار می شود، ابراز کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا محور فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در قالب فضای مجازی و برگزاری مسابقات پیامکی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز قرار گرفته است.

وی  با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد  ظرفیت های بسیار خوبی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز و برگزاری مسابقات ویژه در فضای مجازی با موضوع نماز دارد، گفت: به طور قطع یکی از خاستگاه های انقلاب اسلامی مسجد و  فرهنگ نماز بوده است که می طلبد نهادهای فرهنگی و انقلابی در این زمینه تعامل و همکاری بیشتری در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز داشته باشند.

 

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با تاکید بر لزوم فعالیت های فرهنگی در بستر فضای مجازی با موضوع شخصیت والا و نورانی پیامبر اکرم(ص)، بیان کرد: دشمنان اسلام با توهین و هتک حرمت راه به جایی نمی برند چرا که پیامبر اکرم(ص) نور خداست و  نمی توان نور خدا و حقیقت نورانی پیامبر اکرم(ص) را نادیده گرفت و راهی که دشمنان اسلام می روند به نابودی آنان منجر خواهد شد.

 

رضایتی با تاکید بر اینکه پرچم نماز را باید در سطح جامعه روشن نگاه داشت، خاطرنشان کرد: با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توان چند مسابقه فرهنگی در فضای مجازی برگزار کنیم و  تشریک مساعی و همکاری مناسبی در بحث فضای مجازی و همکاری در خصوص ترویج فرهنگ نماز داشته باشیم.

۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۳۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید