اخبار

با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی بالغ بر 55 میلیارد ریال تسهیلات به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ایلام پرداخت شد

با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی بالغ بر 55 میلیارد ریال تسهیلات به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ایلام پرداخت شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی بالغ بر 55 میلیارد ریال تسهیلات به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ایلام پرداخت شد. به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عمران خودآموز با اعلام این خبر اظهار کرد: در مجموع، 686 فقره پرونده و بالغ بر 909 نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ایلام در سامانه کارا ثبت‌نام کردند.

خودآموز، تسهیلات درخواستی اصحاب فرهنگ و هنر استان در این سامانه را بیش از 55 میلیارد  ریال اعلام کرد و گفت: از این مقدار، بیش از 55 میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، با بیان اینکه این تسهیلات به جهت جبران خسارت‌های وارده به کسب و کارهای این بخش ناشی از محدودیت‏‌ها و بیکاری‏‌های تحمیلی مستمر از کرونا است، افزود: با توجه به مصوبات جلسه ۲۸ کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ستاد ملی کرونا، اعطای تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب‌دیده بخش فرهنگ، هنر و رسانه ادامه خواهد داشت.

وی، ادامه داد: استمرار پرداخت این تسهیلات، مستلزم ابلاغ دستورالعمل ویژه‌ای بصورت مشترک از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز معاونت اقتصادی ریاست جمهوری است که پیش‌نویس این دستورالعمل به زودی ابلاغ خواهد شد.

خودآموز، تاکید کرد: این دستورالعمل بصورت هدفمند کسب و کارهای نیازمند حمایتی افزونتر و نیز میزان حمایت‌ها را تعیین خواهد کرد. طبق مفاد پیش‌بینی‌شده امکان بهره‌مندی دوباره کسب و کارهای آسیب‌دیده، افزون بر تسهیلات دریافتی در مرحله اول نیز فراهم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در پایان گفت: فرایند اعطای مرحله دوم تسهیلات کرونایی طبق اطلاعات دریافتی از وزارت کار تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.

۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۷:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید