اخبار

فراخوان سومین جشنواره فصلی مطبوعات ایلام منتشر شد

فراخوان سومین جشنواره فصلی مطبوعات ایلام منتشر شد
رییس خانه مطبوعات ایلام با اشاره به اعلام فراخوان سومین جشنواره فصلی مطبوعات این استان گفت: کرونا به عنوان بخش ویژه این جشنواره انتخاب شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، سامی شهبازی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جشنواره برای سومین دوره ویژه مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی و نمایندگی رسانه‌های سراسری و خبرگزاری‌های در استان ایلام ویژه ۲ فصل تابستان و پاییز است.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی آثار و تولیدات رسانه‌ای استان برای مشارکت و شرکت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان، حمایت از تولیدکنندگان آثار رسانه‌ای، ارتقای کمی و کیفی آثار در بخش‌های مختلف، تلاش برای ارتقای کیفی و محتوای تولیدی رسانه‌های مکتوب و دیجیتال، کمک به توسعه فضای رسانه‌ای و ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه ها برگزار خواهد شد.

وی زمینه‌های جشنواره را خبر، تیتر، سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش، مصاحبه و گفت و گو، عکس و کاریکاتور، اینفوگرافی، گرافیک و صفحه آرایی، طنز و نقد عنوان کرد.

شهبازی همچنین محورهای جشنواره را توسعه استان و فرصت های سرمایه گذاری با نگاه ویژه به مزیت های نفت، گاز و پتروشیمی، گام دوم و انقلاب اسلامی، روند توسعه استان با نگاه به زیرساخت‌های ارتباطی و مواصلاتی و سرمایه‌گذاری، طبیعت و محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی و نقش رسانه در پیشگیری و کنترل آن، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، عفاف و حجاب، اربعین حسینی، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای استان ایلام و  معرفی پتانسیل‌های استان در حوزه گردشگری و همچنین بخش ویژه این جشنواره  را اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه کرونا  برشمرد.

وی آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره را  ۳۰ آذرماه عنوان کرد و گفت:  آثار ارسالی باید از اول تیرماه ۹۹ تا ۳۰ آذرماه ۹۹ در یکی از مطبوعات محلی و سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی دارای پروانه انتشار، منتشر شده باشند.

رییس خانه مطبوعات ایلام با بیان اینکه شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون محدودیت در بخش آزاد و نیز حداکثر سه اثر در سه زمینه در بخش ویژه در بخش‌های اعلامی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند افزود: شیوه داوری آثار، ساختاری و مبنای بررسی رعایت اصول و شاخص‌های روزنامه‌نگاری خواهد بود.

بیش از ۲۰۰خبرنگار در استان ایلام فعالیت دارند.

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید