اخبار

جلسه هم‌اندیشی رئیس دانشگاه ایلام و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد

جلسه هم‌اندیشی رئیس دانشگاه ایلام و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد
با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جلسه هم‌اندیشی دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام و خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص شیوه‌‌های ‌مؤثر برگزاری همایش ملی مجازی زیست جهان پسا کرونا برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جلسه هم‌اندیشی در خصوص شیوه‌‌های موثر همایش ملی مجازی زیست جهان پسا کرونا با حضور دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه و دبیر همایش، دکتر شیرخانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و ریاست شورای سیاست‌گذاری همایش،  خودآموز مدیرکل فرهنگ و  ارشاد اسلامی استان، قیطانی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل ارشاد و شهبازی رئیس خانه مطبوعات در دفتر رئیس دانشگاه برگزار گردید.

دکتر علی‌اکبری با اشاره به اینکه مهم ترین ویژگی این همایش نسبت به همایش ‌های مشابه آن‌، التفات به یادداشت‌های فنی 500 کلمه‌ای و مقالات کوتاه در کنار مقالات بلند و معمول فضای علمی است، گفت: گاه در یک یادداشت کوتاه شاهد تبلور ایده‌ای هستیم که نظیر آن را نمی‌توان در مقالات علمی – پژوهشی نیز مشاهده نمود، یادداشت کوتاه فرصت تبلور تخیلات علمی صاحبان اندیشه در مجالی کوتاه است.

رئیس دانشگاه ایلام افزود: کمیته علمی همایش متشکل از تعدادی از اساتید صاحب نام دانشگاه‌های سراسر کشور است و دبیران کارگروه‌های هشتگانه نیز بر اساس معیار علمی از دانشگاه ایلام، پیام نور، آزاد اسلامی، علوم پزشکی و فرهنگیان استان ایلام انتخاب ‌شده اند.

دکتر علی‌اکبری افزود: این تکثرگرایی را نیز می‌توان در حدود هشتاد داوری مشاهده نمود، که وظیفه داوری آثار رسیده به کارگروه‌های هشتگانه را عهده دار هستند.

در ادامه جلسه، عمران خود آموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و عضو شورای سیاست گذاری همایش ملی مجازی زیست جهان پسا کرونا، ضمن تشکر از اقدامات ارزنده دانشگاه ایلام و مدیریت مؤثر آن، که تجلی آن را ‌در همایش‌های ملی و بین‌المللی می توان مشاهده نمود، در خصوص شیوه‌های اطلاع‌رسانی پیشنهادهای ارزنده‌ای ارائه کردند.

همچنین شهبازی رییس خانه مطبوعات ایلام و عضو شورای سیاست‌گذاری همایش مذکور، ضمن تشکر از اقدامات دانشگاه ایلام در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، که نمونه آن را می‌توان در تولید الکل بهداشتی در آزمایشگاه‌های دانشگاه ایلام مشاهده نمود، بر ضرورت توجه و اعتماد به اصحاب رسانه در اطلاع رسانی تاکید و آمادگی خانه مطبوعات را برای حضور حداکثری اصحاب قلم و رسانه جهت انعکاس خبری همایش ملی مجازی زیست جهان پسا کرونا اعلام کردند.

 
 همایش ملی مجازی زیست جهان پساکرونا با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دبیری دانشگاه ایلام پاییز ۹۹ برگزار می شود.

 
 محورهای این همایش شامل بخش آب و خاک، محیط زیست، کشاورزی، سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد، صنعت و گردشگری، بهداشت و سلامت، علم و فناوری و نوآوری، اجتماعی، فرهنگی و دینی است.
 علاقه مندان می توانند آثار پیشنهادی خود را تا پایان شهریور ماه امسال به آدرس htt://wac ۲۰۲۰.ilam.ac.ir ارسال کنند.


۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید