اخبار

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سدی محکم در برابر جنگ نرم دشمنان است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سدی محکم در برابر جنگ نرم دشمنان است
حجت الاسلام علی چراغی پور، با تاکید ضرورت زنده نگاه داشتن یاد و راه شهدای انقلاب و دفاع مقدس، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سدی محکم در برابر جنگ نرم دشمنان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی ایلام، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام ، امروز (7 مرداد) در آئین پنجمین هفته از طرح ملی سه شنبه های تکریم در منزل شهید «حسین  بنشاسته» اظهار کرد: طرح ملی سه شنبه های تکریم در راستای گرامیداشت و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای عزیز و همچنین تکریم خانواده های معظم شهدا در سراسر کشور برگزار می شود.


 حجت الاسلام« علی چراغی پور» با بیان اینکه این طرح ملی در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به همت کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می شود، تصریح کرد: بدون شک هر آنچه که امروز داریم به برکت خون پاک و مطهر شهدا و ایستادگی و صبر خانواده های معزز شهداست.


وی، با اشاره به اینکه در طرح سه شنبه های تکریم در هر هفته از خانواده یک شهید شاخص استان ایلام، تا 31 شهریورماه سال جاری با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استان در منزل شهدای عزیز، تجلیل می شود، افزود: به طور قطع اجرای این برنامه نقش مهمی در راستای توسعه و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه دارد.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، خاطرنشان کرد: امروز با توجه به هجمه های مختلف فرهنگی ،بهره گیری از سیره  شهدا به عنوان الگو و ترسیم کننده راه، می تواند جوانان و نوجوانان جامعه اسلامی را بیمه کند و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت زمینه ساز تداوم انقلاب اسلامی است.


فرزند شهید بنشاسته نیز در این مراسم اظهار کرد: اولین چیزی که  برای ما به عنوان فرزندان از شهید والامقام  و شهدای عزیز دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به یادگار باقی مانده است، ولایتمداری و ادامه راه شهدا در راه انقلاب اسلامی است.


«حجت بنشاسته» اظهار کرد: شهدای عزیز در دوران دفاع مقدس فرامین امام راحل را لبیک گفتند و در میدان نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کردند،  توصیه شهید بنشاسته  به ما به عنوان فرزند، قبل از شهادت این بود که اگر من شهید شدم پیرو ولایت فقیه باشید و ولایتمداری را سرلوحه کار خود قرار دهید.


وی با بیان اینکه یکی از شاخصه های شهید بنشاسته اقامه نماز اول وقت بود و ما را نیز به این امر تشویق می کرد، خاطرنشان کرد: خدمت و دیدار با خانواده های شهدا برکات و اجری بسیاری دارد و ما به عنوان عضوی از جامعه ایثارگران از همه مسئولانی که در راستای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بر می دارند و همدوش و همراه با مقام معظم رهبری حرکت می کنند بسیار سپاسگزاریم.


گفتنی است، شهید«حسین بنشاسته» فرزند رحمان در سال 1311 هجری شمسی در خانواده ای مذهبی  در روستای قلعه جوق از توابع بخش ملکشاهی شهرستان مهران دیده به جهان گشود،  از همان دوران کودکی کمک کار خانواده بود و بعد از انقلاب اسلامی در سن جوانی تشکیل خانواده داد و صاحب 6 فرزند شد.

۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید