اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: فضای مجازی بستری مناسب برای ترویج فرهنگ عاشورایی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: فضای مجازی بستری مناسب برای ترویج فرهنگ عاشورایی است
خودآموز با بیان اینکه بهره گیری از فضای مجازی در راستای بسط فرهنگ عاشورایی آثار و برکات فراوانی را به همراه خواهد داشت، گفت: ترویج و گسترش فرهنگ عاشورایی در فضای مجازی می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام امروز(۵ مرداد) در نشست هماهنگی برگزاری هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا با محوریت آواها و نواهای عاشورایی به میزبانی استان ایلام،اظهار کرد: ایام محرم و صفر فرصت بسیار مناسب و مغتنمی برای گسترش و ترویج فرهنگ عاشورایی و تولید محتوا و آثار هنری با محوریت فرهنگ عاشورایی است.

 

عمران خودآموز، با اشاره به برگزاری هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا در استان با محوریت آواها و نواهای عاشورایی، یادآور شد: با توجه به اقبال عمومی مردم به ویژه نسل جوان در استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، باید این زمینه برای فعالیت سوگواره ملی علمدار کربلا در فضای مجازی فراهم شود که به طور حتم آثار و برکات زیادی در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با تاکید بر تهیه و تدوین هر چه سریعتر فراخوان هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا، اظهار کرد: می توان آثار ارسالی به دبیرخانه سوگواره را در طول ماه محرم و صفر در صفحات مجازی و شبکه اجتماعی مرتبط با سوگواره منتشر کرد که هم مورد بازدید اقشار مختلف مردم قرار گرفته و هم زمینه ترغیب و تشویق شرکت کنندگان فراهم شود.

وی، با تاکید بر اینکه گسترش و توسعه فرهنگ عاشورایی در فضای مجازی می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند، گفت: برگزاری این سوگواره  فرصت بسیار خوبی را در حوزه فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در فضای مجازی ایجاد کرده است و به طور قطع این رویداد فرهنگی و دینی با استفاده از ابزار فضای مجازی تاثیر گذاری عمومی بیشتری در راستای نیل به اهداف سوگواره خواهد داشت.

خودآموز،تصریح کرد: از ظرفیت انجمن های فرهنگی و ادبی استان، از جمله انجمن موسیقی می توان در راستای برگزاری هرچه با شکوه این سوگواره در استان بهره برد و می توان در ایام محرم و صفر با تولیدات با محتوا در حوزه آواها و نواهای عاشورایی، بستر فضای مجازی را برای نشر ارزش های دینی به خدمت گرفت.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،خاطرنشان کرد: برگزاری سوگواره ملی علمدار کربلا یک کارنامه درخشان در صدر فعالیت‌های کانون فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام است که تاکنون توانسته‌اند از ظرفیت‌های فرهنگی و دینی موجود در استان به‌خوبی در راستای ترویج شعائر دینی استفاده کنند.

۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید