اخبار

5کانون فرهنگی و هنری جدید در سطح مساجد شهرستان هلیلان راه اندازی می شود

5کانون فرهنگی و هنری جدید در سطح مساجد شهرستان هلیلان راه اندازی می شود
حجت الاسلام چراغی پور با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۵ کانون فرهنگی و هنری جدید در سطح مساجد روستایی و شهری شهرستان هلیلان تاسیس می شود، گفت: از طرح های کارآفرینی کانون های مساجد روستایی شهرستان هلیلان در سال جهش تولید حمایت می شود.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در دیدار با فرماندار شهرستان تازه تاسیس هلیلان، اظهار کرد: کانون های فرهنگی و هنری در جوار مساجد با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، دینی و هنری به عنوان پایگاه های مهم فرهنگی میزبان جوانان و نوجوانان هستند.

حجت الاسلام علی چراغی پور، با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۷ کانون فرهنگی و هنری در نقاط مختلف شهری و روستایی استان ایلام فعالیت دارند، گفت: هم اکنون ۵ کانون فرهنگی و هنری در مناطق شهری و روستایی شهرستان هلیلان وجود دارد و تلاش می شود تا پایان سال جاری بر اساس سهمیه ای که ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در اختیار ستاد استانی قرار داده ۵ کانون فرهنگی و هنری جدید در سطح شهرستان تازه تاسیس هلیلان راه اندازی شود.

 وی، با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد امروز در مناطق روستایی و دور افتاده شهرستان هلیلان منشا برکات و انجام فعالیت های فرهنگی و هنری با محوریت مساجد و امام جماعت مساجد هستند، ابراز کرد: کانون های مساجد در سال جاری و با شیوع ویروس منحوس کرونا، نقش مهمی در راستای مبارزه با این ویروس و جلوگیری از شیوع آن از طریق اطلاع رسانی در فضای مجازی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی داشته اند.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام افزود رزمایش ایمان، همدلی، کار، ایثار و رمضان با عنوان طرح ملی «راهکار» درسطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیز در سال جاری اجرا و هدف از آن جمع آوری کمک های مردمی و خیرین و توزیع در بین آسیب دیدگان از کرونا بوده است و خوشبختانه در سطح روستاهای شهرستان هلیلان نیز این طرح به خوبی اجرا شده است.       

چراغی پور بابیان اینکه یکی از سیاست ها و برنامه های ستاد فهما در کشور توجه به مناطق محروم و کم برخوردار است، ابراز کرد: در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نامگذاری شده است در تلاش هستیم با برگزاری دوره های آموزشی، توجه ویژه ای به حوزه کارآفرینی در روستاهای شهرستان هلیلان انجام شود.

وی در ادامه خواستار توجه ویژه فرماندار شهرستان هلیلان در راستای حمایت و تقویت امکانات و تجهیزات کانون شد و خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد امروز به عنوان ظرفیت های بزرگ فرهنگی و دینی در سطح کشور مطرح بوده و مورد توجه ویژه وازرت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارند.

 فرماندار شهرستان هلیلان نیز در این دیدار نیز با تقدیر از فعالیت های گسترده ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در مناطق محروم و روستایی این شهرستان، اظهار کرد:با توجه به سطح محرومیت شهرستان هلیلان، تاسیس مراکز فرهنگی همچون کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقش موثری در رفع محرومیت این شهرستان دارد.

 سعید شهبازی، با اشاره به اینکه شهرستان هلیلان در سال 1398 از بخش به شهرستان ارتقا پیدا کرده است، ابراز امیدواری کرد، مسئولان توجه ویژه ای در راستای ارتقای شاخص های فرهنگی و دینی در سطح این شهرستان داشته باشند. وی، در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می شود در سال جاری توجه ویژه ای در راستای حمایت از کانون های فرهنگی و هنری مساجد و تاسیس کانون های جدید در این شهرستان به لحاظ اعتبار در حد امکان صورت گیرد.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید