اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام: 4500بسته اقلام فرهنگی در سطح کانون های مساجد ایلام توزیع می شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام:    4500بسته اقلام فرهنگی در سطح کانون های مساجد ایلام توزیع می شود
چراغی پور با بیان اینکه همزمان با دهه کرامت سال جاری ۴ هزار و ۵۰۰ بسته اقلام فرهنگی در بین کانون های فرهنگی و هنری توزیع می شود، گفت: کتاب های « رنگ آمیزی کن جایزه بگیر» ویژه کودکان به صورت رایگان در سطح کانون های مساجد توزیع می شود.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این اقلام فرهنگی شامل بروشور، پوسترهای مزین به تصویر بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) و حرم مطهر امام رضا(ع) و کتاب های "رنگ آمیزی کن جایزه بگیر" ویژه کودکان است که درآستانه دهه ی کرامت درسطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان توزیع می شود.   

حجت الاسلام« علی چراغی پور» با بیان اینکه برنامه‌های دهه کرامت سال جاری با شعار «خدمت کریمانه، مهربانی به‌رسم اهل‌بیت (ع)» برگزار  می شود، تصریح کرد: در ایام دهه کرامنت سال جاری از سوم تا سیزدهم تیرماه ویژه برنامه های در سطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.

 وی تصریح کرد: کتاب های «رنگ آمیزی کن جایزه بگیر» به همت گروه کودک و نوجوان حرم مطهر حضرت معصومه(س) تهیه شده است که در این کتاب ها ۱۲ نقاشی با موضوعات مختلف آموزشی در دو جلد پسران و دختران طراحی شده و هر نقاشی با یک موضوع، یک حدیث و اشعار متناسب با موضوع نقاشی ارائه شده است.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام  گفت: ارائه مفاهیم دینی از احادیث اهل بیت(ع) به عنوان یک الگوی کامل زندگی در قالب رنگ آمیزی و شعر به کودکان و نوجوانان از اهداف این برنامه است که تلاش مضاعف والدین در رنگ آمیزی نقاشی، حفظ و توضیح اشعار و احادیث مربوطه می تواند زمنیه سرگرمی و آموزش و آشنایی کودکان را  با مباحث دینی فراهم کند.

 چراغی پور بیان کرد: کودکان به کمک والدین خود می توانند برداشت خود را از احادیث و تصاویر به همراه نقاشی های رنگ آمیزی شده به آدرس قم، حرم مطهر، شبستان نجمه خاتون، واحد کودک و نوجوان حرم و یا به ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ارسال کنند.

 وی با بیان اینکه هنر نقاشی بدون شک نقش مهمی در یادگیری کودکان و پیوند عمیق فرزندان با مباحث دینی می تواند داشته باشد، خاطرنشان کرد: علاقه مندان و والدین می توانند برای تهیه این کتاب ها به کانون های فرهنگی و هنری مساجد سراسر استان مراجعه کنند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید