اخبار

انتخابات خانه مطبوعات ایلام ۲۷ خرداد برگزار می‌شود

انتخابات خانه مطبوعات ایلام ۲۷ خرداد برگزار می‌شود
مدیر خانه مطبوعات ایلام از برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های استان ایلام در بیست و هفتم خردادماه سال جاری و به صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به نقل از ایرنا، حجت نوروزی افزود: این انتخابات همزمان با ۱۲ استان دیگر کشور انجام و رای‌گیری نیز به صورت الکترونیکی و از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ همین روز برگزار می‌شود، اعضای خانه مطبوعات استان می‌توانند از طریق پنل کاربری خود هفت نفر اعضای هیئت مدیره و دو بازرس را از بین نامزدها انتخاب کنند.

نوروزی در مورد شرایط عضویت در هیات مدیره و نیز بازرسان خانه مطبوعات، تاکید کرد: براساس ماده ۴۴ اساسنامه خانه مطبوعات، داشتن حداقل ۲۵ سال سن، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و داشتن پنج سال سابقه فعالیت مطبوعاتی با تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از شرایط عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات است.

وی در مورد زمان اعلام نامزدی داوطلبان این انتخابات، گفت: داوطلبان انتخابات می‌توانند از دهم تا بیست و چهارم خردادماه با مراجعه به سایت خانه مطبوعات به نشانی www.khanehmatbooat.ir و ورود به پنل کاربری خود، به عنوان نامزد این انتخابات ثبت نام کنند و بررسی شرایط و اعلام نتیجه قبول یا رد صلاحیت به فاصله ۲۴ ساعت اعلام می‌شود و رسیدگی به اعتراضات نیز تا ۲۵ خردادماه ادامه خواهد داشت و اسامی نهایی نامزدها در ۲۶ خردادماه از طریق سایت خانه مطبوعات استان ایلام به صورت رسمی اعلام خواهد شد، لازم به ذکر است که بررسی تایید صلاحیت‌ها بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام خواهد بود.

حجت نوروزی تصریح کرد: امکان انصراف از نامزدی در انتخابات نیز تا ۲۵ خرداد میسر خواهد بود و همچنین بررسی درخواست‌های عضویت در مجمع عمومی خانه مطبوعات در ۲۰ خردادماه متوقف خواهد شد و هیچ درخواستی برای عضویت در مجمع عمومی، پس از این تاریخ بررسی نخواهد شد.

نوروزی در مورد ترکیب هیات مدیره، گفت: طبق اساسنامه خانه مطبوعات، دو نفر از مدیران مسئول و یا صاحبان امتیاز نشریات چاپی یا الکترونیک، سه نفر از روزنامه‌نگاران شاغل در رسانه‌های استان،  یک نفر از مسئولان نمایندگی‌ها و سرپرستی‌های روزنامه‌های سراسری و یک نفر از مسئولان نمایندگی خبرگزاری‌ها یا پایگاه‌های خبری سراسری اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات را تشکیل می‌دهند.

نوروزی با بیان اینکه اعضا برای شرکت در انتخابات باید از طریق پنل کاربری خود اقدام نمایند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تمام مراحل این انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و ممکن است برخی از اعضا، نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود به سامانه فراموش کرده باشند لازم است تا قبل از ورود به روند انتخابات نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند تا بتوانند از حق خود برای شرکت در انتخابات استفاده کنند.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید