اخبار

توجه به نماز چالش های پیش روی جامعه را مرتفع می کند

توجه به نماز چالش های پیش روی جامعه را مرتفع می کند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست شورای اقامه نماز این استان مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، «عمران خودآموز» در نشست شورای اقامه نماز استان اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ نماز با بهره گیری از ابزار هنری، فرهنگی و رسانه ای در طول سال در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه بی شک ترویج فرهنگ نماز بسیاری از آسیب ها و چالش های پیش روی جامعه را مرتفع خواهد کرد، افزود: ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان و فرهیختگان استان که در حوزه نماز فعالیت کرده و یا به تولید اثر می پردازند در حد توان حمایت می کند.

وی با بیان اینکه برنامه ها و فعالیت های متعددی با موضوع و محوریت نماز در سطح انجمن های هنری و فرهنگی، موسسات قرآن و عترت، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و  رسانه های استان اجرا می شود، گفت: در سال گذشته نیز جشنواره رسانه و نماز در سطح استان برگزار شد که در پایان از رسانه های فعال در حوزه ترویج فرهنگ نماز تقدیر شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: فعالیت ها و برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سال ۹۸ در سامانه سجاده بارگذاری شده است و همزمان با ماه مبارک رمضان نیز برنامه های فرهنگی با محوریت فضای مجازی در راستای تعمیق فرهنگ نماز در سطح استان برگزار می شود.

خودآموز بیان کرد: مسابقه پیامکی نماز به مناسبت ماه مبارک رمضان در برنامه رادیویی «ئاساره‌واران» هر روز از ساعت 19:30 تا 21 از رادیو ایلام با همکاری  صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد اقامه نماز با موضوع  کتابخوانی و بحث احکام نماز برگزار می شود که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه  مسابقه کتابخوانی قرآن و نماز نیز در سطح کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است، خاطرنشان کرد: ترغیب و تشویق  رسانه ها و فعالان فضای مجازی در خصوص انتشار پیام ها و مطالب مرتبط با نماز در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید