اخبار

فرصتی طلایی برای طراحان پوستر در دوسالانه شعر کُردی کودک «منال»

فرصتی طلایی برای طراحان پوستر در دوسالانه شعر کُردی کودک «منال»
از صاحبان آثار بدیع در بخش طراحی پوستر با موضوع جشنواره شعر کُردی "منال" تقدیر به عمل می آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نایب رییس شورای سیاسگذاری چهارمین دوسالانه شعر کُردی کودک "منال" گفت: از صاحبان آثار بدیع و خلاقانه و دارای تکنیک و اندیشه نو در بخش طراحی پوستر با موضوع جشنواره شعر کُردی "منال" تقدیر به عمل می آید.

یونس قیطانی عنوان کرد: در چهارمین دوسالانه ی شعر منال که در حال دریافت آثار شعر کُردی کودک با گویش های متنوع از سراسر مناطق کُردنشین است است، در بخش جانبی جشنواره، طراحی پوستر با موضوع جشنواره شعر کُردی "منال" پیشنهاد و مصوب شده تا فرصتی مناسب برای هنرمندان گرافیست فراهم کرده باشیم و در پایان پس از داوری ، از صاحبان آثار بدیع و خلاقانه و دارای تکنیک و اندیشه ی نو، با انتخاب هیئت محترم داوران تقدیر به عمل خواهد آمد.

معاون فرهنگی و رسانه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: تمام علاقه مندان و هنرمندان عزیز جهت شرکت در بخش پوستر جشنواره می توانند آثار خود را در فرمت jpg و به صورت مدرنگی cymk رزولیشن۳۰۰   dpi همراه با لایه ی باز psd از طریق کانال مجازی و به آدرس آی دی secretariat_of_menal @  به  دبیرخانه جشنواره ارسال کنند .

قیطانی ادامه داد: در این دوره جشنواره، علاوه بر شعرخوانی کودکان به صورت کلیپ های تصویری ارسالی، بخش طراحی پوستر نیز برای افزایش جذابیت بصری جشنواره به عنوان هنری جذاب با اثربخشی مستقیم و قدرت انتقال مفهوم در زمانی اندک به مخاطب، به عنوان بخش جانبی اضافه شد تا موجب آفرینش آثار هنری و کشف استعدادهای ارزشمند در این عرصه شود.

معاون فرهنگی و رسانه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: چهارمین دوسالانه ی شعر کردی منال بستری آماده برای کشف ظرفیت ها و قابلیت های هنرمندان مناطق کُردزبان است و امیدوارم که هنرمندان عزیز از این فرصت طلایی، بهره لازم را ببرند.

وی افزود: از انجمن های هنرهای تجسمی و تصویرگران و هنرمندان گرامی دعوت می شود که در این طرح مهم و تاثیرگذار مشارکت کنند و امکان محک زدن ایده های متنوع و خلاق را فراهم نمایند.

فراخوان چهارمین دوسالانه ی شعر کُردی منال منتشر شده و فرصت ارسال آثار تا پایان خردادماه ۱۳۹۹ از طریق کانال menalfestival@ اعلام شده است.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید