اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام خبر داد؛

مجتمع فرهنگی، تجاری سینمایی ایلام کلنگ‌زنی شد

مجتمع فرهنگی، تجاری سینمایی ایلام کلنگ‌زنی شد
در مراسمی با حضور استاندار ، شهردار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاون عمرانی استاندار و جمعی دیگر از مسئولان فرهنگی و اجرایی، مجتمع فرهنگی، تجاری سینمایی ایلام کلنگ‌زنی شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عمران خودآموز با اعلام این خبر، اظهار کرد: آغاز ساخت و کلنگ زنی مجتمع فرهنگی، تجاری،سینمایی ایلام در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نوید بسیار خوبی برای علاقه مندان به هنر سینما در استان است.

وی بیان کرد: ساخت این مجتمع فرهنگی، تجاری و سینمایی، آغاز عملیات اجرایی پردیس سینمایی امید شهر ایلام، فعالیت و تجهیز سالن های سینمایی در مجتمع های فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی در شهرهای ایلام، ایوان و آبدانان نشان دهنده توجه مسئولان استان به ویژه استاندار در راستای ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای علاقه مندان به سینما و سایر هنرها است.

مدیرکل فرهنگ  وارشاد اسلامی استان ایلام با تقدیر از شهردار ایلام در راستای داشتن دغدغه های فرهنگی و همکاری و تعامل با مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: وجود یک سینما به‌عنوان یک مجموعه فرهنگی در شهر ایلام در ارتقای فرهنگ عمومی شهروندان بسیار اثرگذار بوده و علاوه بر آن زمینه اشتغال برای تعدادی از جوانان هم استانی را فراهم خواهد کرد.

«طالب صادقیان» شهردار ایلام در آیین کلنگ زنی این مجتمع، اظهار کرد: مجتمع فرهنگی، تجاری، سینمایی ایلام در زمینی به مساحت یک هزار و 615 متر مربع در 8 طبقه شامل سه سالن سینما، رستوران، کافی شاپ، فست فود، مراکز خرید، شهربازی مرکز بولینگ، بیلیارد و پارکینگ ساخته می شود.

وی گفت: سال97 تفاهم نامه ای سه جانبه بین شهرداری استان ایلام، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و مالک خصوصی سینما، منوط به تغییر کاربری ملک از سینما به  فرهنگی، تجاری و سینمایی بر اساس رای کمیسیون ماده 5 استان منعقد شد و پس از انجام مراحل تهیه نقشه و دریافت مجوز پروانه کار، کلنگ زنی شد.

شهردار ایلام با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود کار اجرایی ساخت این مجتمع حدود دو سال طول بکشد، تصریح کرد:  فاز اول احداث پردیس سینمایی امید شهر ایلام در مرداد ماه امسال کلنگ‌‌زنی شد و اعتبار فاز اول آن 20 میلیارد و 480 میلیون ریال از محل اعتبارات شهرداری در نظر گرفته‌ شده  که هم‌ اکنون روند اجرایی مناسبی دارد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید