اخبار

اولین جشنواره داستان نویسی «فیلمان» به اختتامیه خواهد رسید

ارسال بیش از 100 اثر به نخستین جشنواره داستان نویسی «فیلمان»

ارسال بیش از 100 اثر به نخستین جشنواره داستان نویسی «فیلمان»
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره داستان‌نویسی جوان و نوجوان با عنوان «فیلمان» به میزبانی شهرستان آبدانان در جنوب استان خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره صبح روز شنبه بیست و ششم بهمن ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یونس قیطانی بیان کرد: این جشنواره به همت انجمن شعر و ادب «نوید» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان و موسسه گل بابونه بهار برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هر بخش جوان و نوجوان، داستان کوتاه و بلند به سه نفر اول جوایز نقدی و لوح تقدیر اهدا می شود، اضافه کرد: بخش‌های این جشنواره شامل داستان کوتاه و بلند نوجوان برای سنین (۱۰ الی ۲۰ سال) و داستان کوتاه و بلند جوان (۲۰ الی ۴۰ سال) با موضوع آزاد است.

قیطانی با تأکید بر اینکه بیش از 100 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، افزود: حق  چاپ و انتشار آثار منتخب برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است .

وی تصریح کرد: ایجاد جریان رقابت فعالانه در داستان‌نویسی جهت پویایی این هنر ادبی در نسل نوجوان و جوان، تقویت انگیزه امید و علاقه در نسل نوجوان برای تلاش در زمینه داستان‌نویسی و تقویت همگرایی دو نسل جوان و جوان داستان‌نویس در یک رقابت پویا از اهداف برگزاری این جشنواره است.

قیطانی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره‌های هنری و فرهنگی نقش مهمی در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی رشته‌های مختلف فرهنگی، ادبی و هنری در استان خواهد داشت.

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید