اخبار

هفتاد و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ایلام تشکیل شد

هفتاد و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ایلام تشکیل شد
نماینده ولی فقیه در استان: این شورا می تواند با شناسایی آسیب های فرهنگی و اجتماعی از طریق پژوهش برای رفع آنها تلاش کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، سالن شهید ملکشاهی استانداری ایلام صبح امروز بیستم بهمن ماه میزبان جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ایلام بود.

 عمران خودآموز دبیر شورای فرهنگ عمومی دستور کارهای این جلسه را پیگیری مصوبات جلسات قبل، ارائه گزارش مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در خصوص «طرح ساماندهی فعالیت های فرهنگی مساجد»، ارائه گزارش طرح پژوهشی «بررسی و تحلیل جامعه شناختی آسیب های فرهنگی و اجتماعی استان ایلام» توسط مجریان طرح و ارائه گزارش مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در خصوص «اطلس دفاع مقدس استان» عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در این نشست گفت: دشمن برنامه مدونی را برای کمرنگ جلوه دادن دیدگاه زنان نسبت به حجاب اسلامی تدوین کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار اظهار کرد: این شورا می تواند با شناسایی آسیب های فرهنگی و اجتماعی از طریق پژوهش برای رفع آنها تلاش کند.

وی افزود: دشمن در حال حاضر به دنبال تغییر فرهنگ ماست، دشمنان می دانند در جنگ سخت حریف جمهوری اسلامی به خاطر پایبندی به روحیه شهادت طلبی نمی شوند، به همین دلیل سرمایه گذاری غرب برای تغییر این فرهنگ و باورهاست و هرچیزی که در این زمینه کارایی دارد مشمول تحریم غرب نمی شود.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به نظام و تغییر فرهنگ و باور مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

وی اضافه کرد: تغییر وضعیت حجاب با یک شیب ملایم در حال حرکت است و مشخص می کند که دشمن به شدت در این موضوع در حال تلاش است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: فعالیت فرهنگی یک عقبه اطلاعاتی قوی می خواهد، باید تیم های کارشناسی قوی در این حوزه تشکیل شود تا بتوان راهبردهای مطابق با هجمه فرهنگی دشمن اتخاذ و به مقابله با آنها پرداخت.

حجت الاسلام کریمی تبار تاکید کرد: مهمترین کار باید از مساجد شروع شود، امام خمینی(ره) فرمودند: مسجد سنگر اسلام است و برای پیشگیری از تهاجم فرهنگی بهترین ابزار بازدارنده مساجد هستند.

وی به ضرورت توجه به رعایت فرهنگی عمومی تاکید کرد و افزود: نسل جوان کشور با تبیین فرهنگ متعالی انقلاب با دستاوردهای نظام باید آشنا شود و دستگاه های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ متعالی اسلام باید بیشتر کار کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تاکید بر حضور پرشور آحاد مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: امروز چشم دشمنان به این انقلاب و مردم است به همین دلیل باید همه با شور و مشارکت حداکثری در روز پیروزی انقلاب حضور داشته باشند.

حجت الاسلام کریمی تبار اظهار کرد: همچنین حضور مردم در صحنه سیاسی و مشارکت آنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیعت دوباره ای با آرمان های امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید