اخبار

پنجمین جشنواره استانی "نماز و رسانه" به اختتامیه رسید

پنجمین جشنواره استانی "نماز و رسانه" به اختتامیه رسید
رسانه‌های برتر در حوزه نماز با اعلام عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار در جشنواره برگزیدگان نماز و رسانه استان ایلام، اظهار کرد: رسانه‌ها باید با توجه به رسالت خبری خود در جانبداری یا بر علیه هیچ نامزد یا حزبی مطلب ننویسند و تلاش آنها در سمت و سوی معرفی شاخص‌های کاندیداهای اصلح باشد.

وی افزود: داوطلبان و برنامه‌های آنها با همدیگر متفاوت است و مردم باید از طریق رسانه‌ها بهترین فرد را فارغ از گرایش‌های سیاسی یا قومی و قبیله‌ای به افکار عمومی معرفی و آنها را در انتخاب یک نماینده مناسب یاری کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی‌تبار تبیین کرد: نامزدها و طرفداران آنها نیز نباید به تخریب رقبای خود یا کسانی که به هر دلیل تایید صلاحیت نشده‌اند اقدام کنند بلکه فقط صادقانه به تشریح برنامه‌ها و اهداف خود بپردازند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور نیز در این جشنواره در مورد نقش و جایگاه خاص قرآن در دین اسلام اظهار کرد: جامعه اسلامی که عامه مردم و مسئولانش با قرآن مانوس باشند خیلی زودتر از سایر ملل به سرمنزل مقصود خواهند رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور افزود: ساختار قرآن به گونه‌ای است که از همان بدو نزول تا زمان پایان حیات بشری پاسخگوی تمام سوالات و شبهات افراد و محققان در حوزه‌های مختلف است.

وی اضافه کرد: علاوه بر قرآن‌پژوهان مسلمان حتی محققان غربی غیرمسلمان که سال‌های متمادی در زمینه قرآن تحقیق و بررسی و مطالعه کرده‌اند نیز به این واقعیت که قرآن گنجینه نهان و پنهان تمام علوم و حوادث حال و آینده است، پی برده‌اند.

وی ادامه داد: وقتی که زندگی‌ها بر مبنای قرآن کریم شکل بگیرد موجی از آرامش و نشاط در جامعه شکل می‌گیرد و بدون شک ریشه بسیاری از مشکلات زندگی‌های دنیوی در سایه قرآن حل خواهد شد.

حجت‌الاسلام بهجت‌پور با بیان اینکه قرآن رشددهنده افراد است، تاکید کرد: باید قرآن در جان و روح همه مردم ساری و جاری باشد.

در پایان این مراسم، رسانه‌های برتر در حوزه نماز با اعلام عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام مورد تجلیل قرار گرفتند.

این همایش با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و دبیرخانه ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار شد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید