اخبار

توزیع هدفمند بیش از سه میلیارد ریال کتاب

توزیع هدفمند بیش از سه میلیارد ریال کتاب
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، از توزیع هدفمند بیش از سه میلیارد ریال کتاب از ابتدای سال در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یونس قیطانی اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون سه میلیارد ریال کتاب توزیع شده است و در میان باشگاه های کتابخوانی، کتابخانه های استان، موسسات مردم نهاد و اشخاص حقیقی و حقوقی توزیع شده است.

به گفته وی این کتاب ها به صورت هدفمند بین نهادهای فرهنگی، مراکز علمی و آموزشی، مناطق دور افتاده مرزی، مروجان و تشکل های فعال حوزه توسعه و ترویج کتابخوانی، مدارس، روستاها و کتابخانه های عمومی استان توزیع شده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تبیین کرد: این کتاب ها با موضوعات مختلف از جمله ادبیات و فرهنگ بومی، دفاع مقدس، کودک و نوجوان، دینی و مذهبی و عمومی چاپ شده اند و اولویت ما در این برهه جذب کتاب های کودک و نوجوان و تاکید بر کتاب های تولیدی و تالیفی بوده است.

قیطانی حمایت پیش از چاپ برای آثار فاخر و ارزشمند که دارای شرایط ویژه از لحاظ پژوهشی بودن، نو بودن، آثار فاخر مرتبط به فرهنگ بومی و محلی را از دیگر حمایت های این اداره کل در حوزه نشر عنوان کرد و افزود: با رایزنی های صورت گرفته به زودی میزان قابل توجهی کتاب آموزشی درسی نیز جذب و برای ارائه در مناطق محروم استان توزیع خواهد شد.

به گفته این اقدامات با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء فرهنگ مطالعه در استان و حمایت از حوزه تولید و نشر کتاب انجام گرفته است.

 
۹ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید