اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: مطالبه گری منطقه‌ای برای حل مشکلات فرهنگی داشته باشیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: مطالبه گری منطقه‌ای برای حل مشکلات فرهنگی داشته باشیم
در هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی غرب کشور در کرمانشاه مطرح شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نشست هم اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه هشت کشور با حضور استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان و کردستان به میزبانی استان کرمانشاه برگزار شد.

 عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در این نشست اظهار کرد: در کنار قرابت‌های فرهنگی و اجتماعی در استان‌های منطقه غرب کشور(منطقه هشت)، برخی مسائل دیگر همچون هم مرزی با کشور عراق، تجربه هشت سال دوران دفاع مقدس و میزبانی از زوار اربعین حسینی باعث شده تا این استان‌ها ویژگی‌های مشترک زیادی داشته باشند.

وی تاکید کرد: هرکدام از این پنج استان، هرساله میزبانی رویدادهایی نهادینه شده و  فرامنطقه‌ای را برعهده دارند که باید برای تقویت آنها با کمک یکدیگر تلاش کنیم.

این مسئول اضافه کرد: به موازات ظرفیت‌های مثبت و زیادی که درحوزه فرهنگی و هنری در این استان‌ها داریم، از دیرباز از یک عقب افتادگی و آسیب‌های اجتماعی نیز رنج می‌بریم که می‌توانیم با مطالبه گری منطقه‌ای اعتبارات بیشتری را برای رفع این مشکلات از مرکز اخذ کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در ادامه به وجود ضعف‌های زیرساختی حوزه فرهنگ و هنر در استان‌های منطقه هشت هم اشاره کرد و گفت: در این استان‌ها پروژه‌هایی نیمه کاره داریم که باید در این زمینه هم اتحاد منطقه‌ای داشته باشیم و اعتباراتی را برای تکمیل آنها بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص کاهش تعداد جشنواره‌ها و رویدادها، اظهارکرد: با توجه به این سیاست، می‌توانیم برخی از جشنواره‌ها مانند جشنواره رضوی و یا جشنواره‌های قرآن و عترت را به صورت منطقه‌ای برگزار کنیم.

بهرام فاضلی زاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این نشست با اشاره به وجود اشتراکات فراوان فرهنگی و اجتماعی بین استان‌های منطقه غرب کشور، اظهار کرد: قرابت فرهنگی و اجتماعی در این استان‌ها این امکان را فراهم کرده تا بتوانیم روی انجام برنامه‌های فرهنگی و هنری مشترک برنامه ریزی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: هرساله در هرکدام از این استان‌ها جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی ملی و بین المللی خوبی برگزار می‌شود که می‌توانیم آن را بصورت مشارکتی و یا دوره‌ای برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اضافه کرد: در کنار ارتباط و تعامل فرهنگی که در سطح استانی داریم، می‌توانیم در سطح شهرستانی نیز تعاملاتی را داشته باشیم، برای مثال شهر روانسر با کامیان و هرسین با نورآباد می توانند با هم تعاملاتی داشته باشند.

 

۸ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید