اخبار

استاندار ایلام: دستگاه های اجرایی استان با تمام امکانات در خدمت جشنواره ملی هنرهای تجسمی باشند

استاندار ایلام: دستگاه های اجرایی استان با تمام امکانات در خدمت جشنواره ملی هنرهای تجسمی باشند
استاندار ایلام بر لزوم همکاری دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری جشنواره ملی هنرهای تجسمی ایران تاکید کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، جلسه شورای سیاست گذاری ستاد اجرایی بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران، به ریاست استاندار ایلام و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

در این جلسه مهندس سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با اشاره به اینکه انعکاس کار هنری در تاریخ و برای آیندگان ماندگار خواهد بود و تاثیرگذاری آن بیش از رشته های دیگر است، اظهار کرد: اگر آثار هنری در طول تاریخ تولید نمی شدند، اثری از تمدن بشری برای نسل های آینده باقی نمی ماند، در واقع کار هنرمندان در زمان های گذشته، باعث شد تا ماهیت و فرهنگ و رسوم هر سرزمینی به آیندگان منتقل شود.

وی بیان کرد: ایلام سابقه و قدمت تمدنی بسیار طولانی حتی بیشتر از تاریخ ایران دارد، اگر به آثار باقی مانده از شهر تاریخی سیمره نگاه کنیم، می بینیم که قدمت آنها به چند هزار سال پیش باز می گردد، بنابراین حضور نخبه های فرهنگی و هنری در استان و دعوت از جمع بزرگی از هنرمندان هنرهای تجسمی کشور در این شهر تمدنی کاملا به جا و مطلوب است.

استاندار ایلام تاکید کرد: امیدوارم پیامدهای برگزاری چنین جشنواره ای برای آینده استان مثبت باشد، به همین خاطر من تاکید می کنم باید از مجموعه جشنواره و دست اندرکاران برگزاری آن به شدت حمایت شود و دستگاه های اجرایی استان باید با تمام توان، امکانات و داشته های خود را در خدمت جشنواره بگذارند.

وی تبیین کرد: استان ایلام برای میزبانی از مهمانان جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران باید تمام توان خود را بسیج کند تا جشنواره به شکل هر چه بهتر و با کیفیتی مطلوب برگزار شود، مجموعه استانداری هم از نظر تامین اعتبارات و هم از نظر هماهنگی دستگاه ها تلاش و همت خود را به کار خواهد بست.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید