اخبار

فراخوان ششمین سوگواره ملی علمدار کربلا منتشر شد

فراخوان ششمین سوگواره ملی علمدار کربلا منتشر شد
سوگواره ملی علمدار کربلا این بار با موضوع آواها و نواهای عاشورایی به میزبانی ایلام برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، پوستر و فراخوان ششمین سوگواره ملی علمدار کربلا با موضوع آواها و نواهای عاشورایی مهر ماه امسال به میزبانی ایلام برگزار می شود.

حجت الاسلام چراغی پور رییس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام با مشارکت ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، روابط عمومی حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام در راستای بزرگداشت مقام شامخ  قمر بنی هاشم (علیه السلام) ششمین سوگواره ملی " علمدار کربلا" را در رشته آواها و نواهای عاشورایی برگزار می کند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این سوگواره بیان کرد: عرض ارادت به ساحت مقدس خاندان مطهر پیامبر اعظم (علیهم السلام)، آشنایی بیش از پیش با  معارف و سیره  اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، استفاده از ظرفیت عظیم هنرمندان ایران اسلامی در راستای خلق آثار ارزشمند دینی و آیینی (به ویژه فرهنگ رفیع عاشورا ) و شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه مند به آواها و نواهای عاشورایی از جمله اهداف برگزاری این سوگواره است.

وی اضافه کرد: کشف و شناسایی استعدادهای برتر ادبی فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم، ترغیب و تشویق مدیران کانون ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال در امور آوایی و آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت های هنری موجود در کانون های فرهنگی هنری مساجد، دیگر اهداف ششمین سوگواره ملی علمدار کربلا خواهد بود. 
 حجت الاسلام چراغی پور تاکید کرد: این سوگواره در سه بخش مداحی و نوحه خوانی، چاووش خوانی و لالایی خوانی برگزار می شود و تمامی ستاد های  استانی باید تا پایان وقت اداری 25/6/98 آثار خود را به دبیرخانه سوگواره استان ایلام ارسال نمایند.
وی تبیین کرد: شرکت کنندگان می بایست آثار خود را به ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان محل سکونت خود ارسال نموده تا بعد از تایید به دبیرخانه ارسال شود.

گفتنی است دبیرخانه سوگواره به آدرس : ایلام- خیابان پیروزی- مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی- طبقه دوم – ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام و به شماره تماس:   08432228576  - 09183415073 اعلام شده است.

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید