اخبار

فراخوان انجمن سینمای جوانان ایلام برای ساخت مستندهای اربعین

فراخوان انجمن سینمای جوانان ایلام برای ساخت مستندهای اربعین
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با همکاری سازمان سینمایی کشور و مرکز گسترش سینمای تجربی از این طرح حمایت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، فراخوان ایده و طرح ساخت فیلم مستند، با موضوع راهپیمایی اربعین در استان ایلام منتشر شد.

رحمتی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با همکاری سازمان سینمایی کشور و مرکز گسترش سینمای تجربی به منظور تبیین ابعاد سیاسی، مذهبی، اجتماعی و حماسی راهپیمایی عظیم اربعین و شعار سال (رونق تولید) قصد دارد از تولید فیلم های کوتاه مستند و فیلم نیمه بلند مستند با موضوع راهپیمایی اربعین حمایت کند.

وی تاکید کرد: علاقمندان می توانند در مرحله اول ایده و طرح سه صفحه ای مورد نظر به صورت فایل pdf در قالب کاغذ A4 سطری با فونت نازنین و اندازه 14 بر روی  CD و همچنین سه نسخه چاپ شده به دبیرخانه ارسال کنند.

رحمتی با بیان اینکه همه ایده ها و طرح های ارسالی در هر بخش توسط یک هیئت انتخاب مورد بازبینی قرار می گیرد، گفت: طرح های متناسب با موضوعات فراخوان به هیئت داوران معرفی خواهند شد و پس از آن از طرح های برگزیده جهت تحقیق و پژوهش حمایت می شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تبیین کرد: محورهای مورد نظر در این فراخوان، حضور ادیان و دیگر مذاهب در راهپیمایی اربعین، راهپیمایی اربعین از نگاه تاریخی، نقش راهپیمایی خانوادگی در اربعین بر محیط خانواده و فرزندان، ترویج فرهنگ ایثار و فروتنی در خدمت به زائران اهل بیت(ع)، حضور زنان و کودکان در راهپیمایی اربعین با الگوپذیری از شخصیت حضرت زینب(س)، راهپیمایی اربعین و هراس استکبار جهانی و گروه های تروریستی، معرفی و ترویج فرهنگ عاشورایی با تکیه بر محصولات هنری در بین مخاطبان ایران و جهان، نهادینه سازی صحیح  راهپیمایی اربعین به دور از هرگونه خرافه و انحرافات احتمالی، نقش مدافعان حرم مطهر اهل بیت(ع) درحفظ فرهنگ اسلامی، ضرورت شناخت افکار عمومی از فلسفه وجودی راهپیمایی اربعین، اهمیت راهپیمایی اربعین در مسیر انتظار و تحقق جامعه جهانی مهدوی و دیدگاه های خلاقانه دیگر با موضوع راهپیمایی اربعین، خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه تا پایان مرداد ماه سال 98 به نشانی خیابان پیروزی-مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی-طبقه اول-انجمن سینمای جوانان دفتر ایلام خواهد بود.

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید