اخبار

برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در دهه کرامت، شادی را به میان مردم می آورد

برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در دهه کرامت، شادی را به میان مردم می آورد
شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت درسالن شهید رجایی استانداری ایلام تشکیل جلسه داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در استان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار و به دبیری خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه از اول تا یازدهم ذیقعده با عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است که آغاز آن با ولادت حضرت معصومه(س) و پایان آن با ولادت امام رضا(ع) همراه خواهد بود، اظهار کرد: شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در استان به منظور اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این دهه تشکیل جلسه می دهد، از این رو تمرکز برنامه ها بر محور فعالیت های مردمی و در جهت نشاط و شادی مردم استان خواهد بود.

همچنین حجت الاسلام چراغی پور دبیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام بیان کرد: شعار خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل‌بیت(ع) به عنوان شعار دهه کرامت سال جاری در نظر گرفته شده و اغلب برنامه ها در قالب جشن ها، برنامه های هنری و مسابقات فرهنگی در شهرها و روستاهای استان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام چراغی پور افزود: تهیه بسته فرهنگی، تامین کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و قم، دعوت از سخنرانان و مداحان اهل بیت(ع)، فضاسازی و آذین بندی شهرها با کمک مساجد، کانون ها و تشکل های مردمی، برپایی مجموعه های نمایشگاهی، برگزاری برنامه هایی جهت ارائه الگوی نمونه دختر اسلامی و راه اندازی کاروان رضوی در مناطق مختلف استان از اصلی ترین برنامه های این دهه خواهد بود.

وی تبیین کرد: برگزاری دو جشن بزرگ در مرکز استان با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری، ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، هیئت رزمندگان اسلام و آستان قدس رضوی با حضور مردم استان ایلام  و در فضاهای عمومی برگزار خواهد شد.

علی‌اصغر شریفی راد، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان در این خصوص اظهار کرد: یکی از اصلی ترین برنامه های امسال در دهه کرامت برپایی غرفه های رواق رضوی است که در سطح شهر و با ارائه بسته ها و خدمات فرهنگی برپا خواهند شد، هدف از برپایی این غرفه ها جریان سازی در خصوص تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، همچنین با حمایت دانشگاه علوم پزشکی غرفه های سلامت را نیز برپا خواهیم کرد.

 وی اضافه کرد: جشن بزرگ میلاد امام رضا(ع) در روز بیست و دوم تیر ماه و در مصلای شهر ایلام، قرائت زیارت امین الله در سطح مساجد استان، شب شعر رضوی، مسابقه عکاسی حرم در قاب تصویر و راه اندازی کاروان رضوی با عنوان زیر سایه ی خورشید در دهه کرامت با برگزاری چهل و دو برنامه در هفت شهرستان، از اصلی ترین برنامه های این دهه خواهد بود.

همچنین طالب صادقیان شهردار ایلام با اشاره به اینکه تمرکز سازمان فرهنگی و هنری شهرداری بر برگزاری برنامه های متنوع و نشاط آور در کنار برنامه های مذهبی است، اظهار کرد: برگزاری جشن بزرگ میلاد امام رضا(ع) در پیاده راه طالقانی با حضور جمعیت چند هزار نفری مردم و با اجرای برنامه های متنوع و شاد با حضور هنرمندان استانی و کشوری خواهد بود، یکی از اصلی ترین اهداف ما در برگزاری این برنامه کاهش میزان افسردگی در استان است.

اول تا دهم ماه ذی‌العقده که با ولادت حضرت معصومه (علیه السلام) آغاز و به ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام) ختم می‌شود، دهه کرامت نام گذاری شده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید