اخبار

هفتاد و ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام تشکیل شد

هفتاد  و ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام تشکیل شد
به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و به دبیری عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام، صبح امروز دوازدهم تیر ماه میزبان برگزاری هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان، دکتر نوذری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام و دیگر اعضا، به دبیری عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با گرامیداشت سالروز آزادسازی مهران و میمک با اشاره به اینکه آنچه که محاسبات دشمن را به هم زده است، نقش عوامل معنوی بوده است، اظهار کرد: در عملیات کربلای یک نیروهای ما کمتر از نیمی از نیروهای دشمن بود اما عامل موفقیت در این عملیات و رسیدن به مرحله پیروزی چیزی به جز معنویت نبود.

وی تاکید کرد: امروز هم در جنگ اقتصادی دشمن و تحریم ها، امدادهای غیبی و معنویات باعث شده تا فشارهای دشمن بی اثر شود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار بیان کرد: در رویارویی با تحریم های اقتصادی دشمن، تنها معنویت است که می تواند ما را از این شرایط دشوار عبور دهد، مسئله ای که دشمنان نظام از درک آن عاجز هستند، نمونه ای از استیصال و عجز دشمن را می توان در سرنگونی یک فروند پهباد آمریکایی در منطقه به وضوح مشاهده کرد تا بدانجا که دشمن در پاسخ به این حمله، هیچ واکنشی نشان نداد.

وی ادامه داد: امروز در سالروز سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان متجاوز آمریکا با عنوان روز افشای حقوق بشر آمریکایی هستیم، این در حالی است که امروزه در منطقه شرایط کاملا تغییر کرده است و دشمن توان حمله نظامی را ندارد.

وی تاکید کرد: ثبت سالروز آزادسازی مهران و همچنین منطقه میمک در تقویم رسمی کشور، برای ثبت در تاریخ است تا نسل های بعدی این حماسه ها را بهتر بشناسند و مقاومت ها و جانفشانی های مردم استان ایلام از یادها فراموش نشود.

نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام با دستورالعمل بحث و بررسی در خصوص درخواست ثبت دو مناسبت مهم دوران دفاع مقدس در تقویم ملی کشور یعنی آزادسازی مهران و میمک، بررسی و پیگیری دستورالعمل کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده کشور و همچنین برنامه های برزگداشت سالروز اولین نماز جمعه تهران برگزار شد.

۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید