اخبار

برنامه های ماه مبارک رمضان با کیفیت مطلوب برگزار شد

برنامه های ماه مبارک رمضان با کیفیت مطلوب برگزار شد
مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: برنامه های ماه مبارک رمضان امسال در شهرستان های مختلف پربارتر و با کیفیت مطلوب برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گزارش روند برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان از سوی دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام منتشر شد.

عظیم ایدی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه های اجرایی اداره کل در ماه مبارک رمضان با عنوان جشن رمضان در سال جاری پربارتر برگزار شد، بیان کرد: امسال نمایشگاه و فروشگاه علوم قرآنی با ارائه انواع کتاب های قرآن کریم، ادعیه و اذکار، قلم قرآنی، قبله نما، صلوات شمار، نرم افزارهای قرآنی و مذهبی، از ابتدا تا پایان ماه مبارک رمضان با پنجاه درصد تخفیف برای سومین سال متوالی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام برگزار شد.

وی،تاکید کرد: طراحی و برگزاری مسابقه سوالات قرآن کریم و کتاب شریف نهج البلاغه جهت پخش در ویژه برنامه «روشنا» که از سیمای مرکز ایلام پخش می شد و تامین 60 جایزه یک میلیونی، بر عهده دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام بود.

ایدی خاطر نشان کرد: در اجرای برنامه جزءخوانی قرآن کریم در مصلای شهر ایلام، از فعالان و خادمان قرآن کریم تجلیل شد و همچنین بیش از 140 جلد قرآن کریم به ارزش بیش از 580 میلیون ریال از محل تعویض قرآن های فرسوده مردمی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شد.

وی، با بیان اینکه کارگاه های تخصصی مختلفی در مناطق کمتر توسعه یافته برگزار شد، تبیین کرد: بیش از 8 کارگاه تخصصی با عنوان آسیب شناسی اجتماعی، حمایت از تولید ملی، حجاب و عفاف و... در این مناطق با مشارکت ستاد کانون های فرهنگی و هنری استان برپا شد که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام یادآور شد: کلاس های تفسیر و تدبر در مراکز شهرستان ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت و برگزاری کارگاه های هنری نقاشی و نقاشی خط و ورکشاپ با موضوع ماه مبارک رمضان در شهرستان های ایلام و ایوان از دیگر برنامه های مهم در ماه مبارک رمضان بود.

وی، اضافه کرد: برگزاری بیش از ده محفل انس با قرآن کریم در شهرستان ها، و اعزام قاریان و حافظان برجسته قرآن کریم استان در راستای انتقال تجارب و بهره مندی مناطق کمتر توسعه یافته از دیگر برنامه های جشن رمضان بود.

وی، در پایان تبیین کرد: 20 نفر از فعالان قرآنی شهرستان دهلران تجلیل شدند و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در منزل حافظ روشندل بین المللی سرکار خانم مریم شفیعی، تجلیل و تقدیر شد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید