اخبار

برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی در شهرستان ها یک مزیت است

برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی در شهرستان ها یک مزیت است
در سال جاری در هر شهرستان یک رویداد ملی و یا استانی برگزار خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به همراه معاونانش و رؤسای ادارات شهرستان ها در سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ایلام، جلسه شورای اداری را با دستور کار برنامه های شاخص در سال جدید و طرح اوقات فراغت تابستان، تشکیل دادند.

عمران خودآموز با اشاره به اینکه شهرستان های استان علاوه بر برگزاری برنامه های عملیاتی و خرد در حوزه ها و مناسبت های مختلف، میزبان برنامه های کلان و شاخص هم هستند، گفت: این برنامه ها در گستره استانی، منطقه ای و ملی اجرا می شوند و معمولا سالانه و یا دو سال یک بار هستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: به طور مثال شهرستان دهلران هر سال میزبان جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی است و در سال جاری چهارمین دوره آن را برگزار خواهد کرد، جشنواره استانی شعر بومی و محلی «هَلَت» نیز در همین شهرستان برگزار می شود، در شهرستان ملکشاهی جشنواره موسیقی «آوها و نواها» را خواهیم داشت، همچنین شهرستان ایوان میزبان جشنواره شعر کودک تحت عنوان «منال» خواهد بود و بنا داریم که برگزاری جشنواره تئاتر طنز را هم در همین شهرستان در دستور کار قرار دهیم.

وی اضافه کرد: نخستین جشنواره داستان کودک و نوجوان در آبدانان رویداد مهمی در سال جاری به حساب می آید و از سوی دیگر، با توجه به زمینه ها و علاقمندی مردم آبدانان به هنر تئاتر، امسال جشنواره تئاتر استانی در صورت فراهم سازی زیرساخت ها و بررسی های معاونت هنری، در همین شهرستان متمرکز خواهد شد.

خودآموز با بیان اینکه سال گذشته برگزاری نخستین جشنواره ملی موسیقی «سورناوا» در شهرستان دره شهر، بازتاب مهمی در میان هنرمندان و مخاطبان موسیقی کشور داشت، خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم که زمینه های لازم برای برگزاری دومین دوره این جشنواره را فراهم کنیم.

وی در خصوص برنامه هایی که در مرکز استان متمرکز هستند، تبیین کرد: سومین دوره جایزه کتاب سال، دومین دوره جشنواره داستان های بومی و محلی «رازان»، جشنواره سالانه شعر طنز نوشخند و جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان رویدادهای مهمی هستند که امسال در شهرستان ایلام برپا خواهند شد.

در ادامه این جلسه رؤسای ادارات شهرستان ها به بحث و بررسی در خصوص برنامه های طرح اوقات فراغت در تابستان پیش رو پرداختند.

۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید