اخبار

بچه های مسجد تابستان خود را با برنامه های فرهنگی و هنری می گذرانند

بچه های مسجد تابستان خود را با برنامه های فرهنگی و هنری می گذرانند
جلسه هماهنگی طرح ملی غنی سازی اوقات فراغت با عنوان "بچه های مسجد" در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، از اول تیر  تا سی و یکم شهریور ماه سال جاری برنامه های فرهنگی و هنری متنوعی در کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار می شود.

حجت الاسلام چراغی پور رییس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با حضور در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گزارشی از روند برگزاری طرح ملی اوقات فراغت با عنوان " بچه های مسجد " ارائه داد.

وی اظهار کرد: محورهای اصلی این طرح؛ قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، هنر متعالی و فعالیت های اجتماعی خواهد بود.

وی تاکید کرد: افتتاحیه این طرح تا دهم تیر ماه در شهرستان ها با محوریت یک شهر و در روستاها با محوریت یک روستا برگزار می شود. 
حجت الاسلام چراغی پور با اشاره به اینکه علاوه بر برنامه های پیش بینی شده، در دهه کرامت و دهه امامت برنامه های ویژه ای را مد نظر داریم، تاکید کرد: با فرا رسیدن ایام محرم و سوگواری نیز برنامه های فرهنگی و هنری متناسب با این ایام برپا خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: ثبت نام اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد از طریق سایت وزارت امکان پذیر خواهد بود و مهلت ثبت‌نام تا پایان تیر ماه امسال اعلا شده است.

وی در پایان تاکید کرد: طرح "هر مسجد یک خانه" با هدف کمک به مناطق سیل زده در قالب گروه های جهادی تشکیل می شود و بازدید از مراکز صنعتی و طرح های زودبازده از دیگر برنامه های اصلی طرح ملی "بچه های مسجد" خواهد بود.

همچنین در این نشست خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار هستند، تاکید کرد: توجه به مناطقی که درگیر آسیب های اجتماعی هستند، باید در اولویت برنامه های فرهنگی و هنری ستاد قرار بگیرد.

وی بیان کرد: تعامل و همگرایی بین انجمن ها و واحدهای هنری اداره کل با ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد، در برگزاری با کیفیت طرح ملی "بچه های مسجد" موثر خواهد بود. 

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید