به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

انجمن داستان ایلام فعالیت خود را آغاز می کند

انجمن داستان ایلام فعالیت خود را آغاز می کند
به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، آئین افتتاح انجمن داستان ایلام برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ایلام عصر امروز هفدهم اردیبهشت ماه، میزبان نویسندگان و داستان نویسان جوان و نوجوان ایلامی خواهد بود.

یونس قیطانی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل با اعلام این خبر، اظهار کرد: اگر بپذیریم که شعر، روح ادبیات یک جامعه به حساب می آید، باید گفت که جامعه ای از نظر ادبی و فرهنگی پویا و خلاق است که صاحب داستان نویسان و آثار داستانی فاخر باشد، بنابراین خوشحالیم که فرصتی دست داد تا انجمن داستان ایلام فعالیت خود را آغاز کند.

وی ادامه داد: استان ایلام پتانسیل های خوبی در حوزه داستان دارد، سال گذشته برگزاری نخستین جشنواره داستان های بومی و محلی «رازان»، مقدمه ی خوبی برای تشکیل این انجمن بود و استقبال نویسندگان از این جشنواره نشان داد که باید زمینه های لازم برای شناساندن استعدادها فراهم شود.

قیطانی با بیان اینکه هر کدام از انجمن های ادبی در برگزاری رویدادها و جشنواره ها می توانند موثر باشند، تاکید کرد: قطعا با تشکیل انجمن داستان ایلام، در آینده ای نزدیک شاهد برپایی کارگاه های آموزشی متعدد، جشنواره ها و تولید آثار، خواهیم بود.  

وی در پایان از برگزاری نخستین جشنواره داستان نویسی نوجوان و جوان در سال جاری و در شهرستان آبدانان خبر داد.

آئین افتتاح انجمن داستان ایلام امروز هفدهم اردیبهشت ماه ساعت پنج عصر، در سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ایلام برگزار می شود. 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500