اخبار

اولین جلسه اتاق فکر کنگره ملی شعر اربعین در آئینه اقوام ایرانی برگزار شد

اولین جلسه اتاق فکر کنگره ملی شعر اربعین در آئینه اقوام ایرانی برگزار شد
بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در ایلام، امسال با رویکردی متفاوت و با تمرکز بر بحث اربعین کنگره برگزار می کند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عمران خودآموز در این نشست با اشاره به اینکه بنیاد بین المللی امام رضا(ع) همه ساله برنامه های متعددی در سطح ملی و بین المللی برگزار می کند واستان ایلام نیز در ده دوره میزبان جشنواره های موضوعی رضوی بوده است، اظهار کرد: امسال برخلاف دوره های گذشته و به پیشنهاد مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و نیزبا توجه به میزبانی استان ایلام از زائران اربعین، کنگره ملی شعر اربعین در آئینه اقوام ایرانی در دستور کار قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام بیان کرد: ایلام تاکنون میزبان هفت دوره جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی بوده است و ما فرصت را غنیمت شمردیم و با توجه به رویداد عظیم اربعین حسینی که زائران بسیاری از استان ایلام عبور می کنند، بنا را بر این گذاشتیم تا کنگره ملی شعر اربعین در آئینه اقوام ایرانی را با هدایت و نظارت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: قطعا استان ایلام هم ازنظر موقعیت جغرافیایی و مرزی با عتبات عالیات دارد، و هم از لحاظ توان اجرایی و حضور شاعران و نویسندگان برجسته ای که پیوسته آثارشان در کشور مطرح است،میزبان شایسته ای برای برگزاری این کنگره است.

خودآموز اضافه کرد: خوشبختانه بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با این طرح موافقت کرده است و اتاق فکر این کنگره با تشکیل جلسات متعدد برای برگزاری با کیفیت و هر چه بهتر این رویداد، برنامه ریزی و سیاست گذاری خواهد کرد.

در اولین نشست اعضای اتاق فکر این کنگره اساتید و شاعران برجسته ای همچون محمدعلی قاسمی، حبیب الله بخشوده، جلیل صفربیگی و فرهاد شاهمرادیان حضور داشتند که در خصوص چگونگی برگزاری این کنگره به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان این جلسه دکتر حبیب الله بخشوده شاعر و پژوهشگر برجسته استان به عنوان دبیر تخصصی کنگره ملی شعر اربعین در آئینه اقوام ایرانی معرفی شد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید