به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

استقبال اقشار مختلف مردم از جشنواره شرهانی یک مزیت بزرگ بود

استقبال اقشار مختلف مردم از جشنواره شرهانی یک مزیت بزرگ بود
در حاشیه سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی توسط عضو هیئت داوران مطرح شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، محمودرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار ما و در حاشیه داوری آثار راه یافته به جشنواره ملی تئاتر شرهانی، با تمجید از برگزار کنندگان این جشنواره و با اشاره به محتوای آثار این دوره اظهار کرد: نمایش های خیابانی در سراسر کشور  و در مدت اخیر، با ساختار و قواعد هم شکلی اجرا می شوند، اما نباید از اشتباهاتی که بعضا فراگیر شده و همچنین اصرار کارگردان ها در تکرار این اشتباهات به سادگی گذشت.

وی ادامه داد: به طور مثال بعضی از گروه ها بدون در نظر گرفتن استانداردهای نمایش خیابانی، آثار صحنه ای خود را به خیابان می برند و متاسفانه اغلب آنها قواعد و ساختارهای نمایش خیابانی را نادیده می گیرند.

عضو هیئت داوران سومین جشنواره ملی تئاتر شرهانی تاکید کرد: براساس آثاری که در این سال ها در حوزه نمایش خیابانی دیده ام، فکر می کنم که به جای اینکه به استانداردها نزدیک شویم، در حال فاصله گرفتن از آنها و در مجموع استانداردسازی تئاتر خیابانی هستیم.

وی با بیان اینکه کارگردان های تئاتر خیابانی باید تفاوت های نمایش صحنه ای و خیابانی را بیش از پیش تفکیک کنند، اظهار کرد: باید دانست آنچه که باید بر روی صحنه تئاتر و در اتاق تاریکی که برای مخاطب فراهم می شود، بیفتد، یقینا در خیابان قالب و ساختار درستی نمی گیرد، بنابراین بعضا شاهد از بین رفتن زحمات گروه ها هستیم.

رحیمی با اشاره به استقبال فراگیر و عام مخاطبان از جشنواره تئاتر شرهانی تبیین کرد: نمایش های حاضر در جشنواره الگوهای خوبی برای اجرا در شهرها و روستاها هستند، از داوری این دوره از جشنواره احساس خوبی دارم، به این خاطر که اقشار مختلف مردم برای دیدن نمایش ها می آیند و این مسئله برای جشنواره شرهانی یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500