اخبار

سالانه دو میلیون عراقی برای زیارت امام رضا(ع) از مرز مهران عبور می کنند

سالانه دو میلیون عراقی برای زیارت امام رضا(ع) از مرز مهران عبور می کنند
استاندار ایلام در اختتامیه جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز یکشنبه بیست و پنجم آذرماه، استان ایلام میزبان برگزیدگان و جمعی از مسئولین فرهنگی کشور و استان در اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی بود.

سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با اشاره به اینکه برپایی چنین جشنواره هایی بسیار ارزشمند است و می تواند منجر به تقویت مبانی دینی شود، اظهار کرد: اینکه در این جشنواره بحث اربعین مطرح شده است و به عنوان بخش ویژه جشنواره در فراخوان قید شد، کار بسیار شایسته و به جایی بود، پیشنهاد من به برگزارکنندگان این جشنواره این است که یک سوگواره اختصاصی با موضوع اربعین نیز در سطح ملی و با مرکزیت ایلام برگزار شود.

وی اضافه کرد: سالانه دو میلیون عراقی برای زیارت امام رضا(ع) از مرز مهران عبور می کنند، از طرف دیگر امسال در ایام اربعین، جاذبه ایلام برای مسافران کربلا چنان بود که علی رغم کاهش تردد زائران در مرزهای کشور، تردد از مرز مهران بیش از گذشته بود.

استاندار ایلام بر مشارکت مردم در ساخت و تکمیل زائرسرای ایلامی ها در مشهد مقدس تاکید کرد و گفت: کار ساخت زائرسرا برای اسکان زائران استان های مختلف کشور به دستور مقام معظم رهبری و با اهدای زمین رایگان به استان ها آغاز شده است، روند ساخت زائرسرای ایلامی ها در مشهد تاکنون به خوبی پیش نرفته بود که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده این روند شتاب گرفت.

در ابتدای این جلسه عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام ضمن خیرمقدم به مهمانان جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی، بیان کرد: 630 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و نسبت به دوره های قبل با افزایش اثر و کیفیت محتوایی آثار مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه استان ایلام از 12 سال پیش تاکنون میزبان جشنواره ملی رضوی بوده است، تاکید کرد: در استان ایلام از سال 86 و به صورت مداوم جشنواره ملی رضوی برگزار شده است که تا سال 90 با موضوعات مختلفی برگزار می شد، اما از سال 90 این جشنواره به صورت تخصصی و با عنوان سفرنامه و خاطره نویسی رضوی برگزار می شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید