اخبار

سیاست بنیاد بین المللی امام رضا(ع) بر مبنای تمرکز زدایی و توجه به استان هاست

سیاست بنیاد بین المللی امام رضا(ع) بر مبنای تمرکز زدایی و توجه به استان هاست
مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در اختتامیه جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز یکشنبه بیست و پنجم آذرماه، استان ایلام میزبان برگزیدگان و جمعی از مسئولین فرهنگی کشور و استان در اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی بود.

در این مراسم محمودرضا برازش مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه سیاست بنیاد بین المللی امام رضا(ع) بر مبنای تمرکز زدایی و توجه به استان هاست، اظهار کرد: برنامه ریزی های ما در بنیاد، تمام روزهای سال را پوشش می دهد، به این معنا که در استان های مختلف برگزاری برنامه ها محدود به مرکز استان نیست و عمدتا، شهرستان هایی که ظرفیت برگزاری و اجرای برنامه را دارند، برنامه های فرهنگی و هنری مختلفی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: برنامه شب های فرهنگی، یک برنامه تلفیقی به حساب می آید که در آن علاوه بر نمایشگاه های عکس، کتاب و آثار تجسمی؛ شعرخوانی، اجرای تعزیه و تئاتر نیز در آن پیش بینی شده است، شب های فرهنگی اغلب در چهار شهرستان از هر استانی برگزار می شود و خوشبختانه مورد استقبال عموم مردم قرار می گیرد.

برازش تاکید کرد: یکی دیگر از اولویت های ما در بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، حمایت از تولیدات هنرمندان استان ها به ویژه تولیداتی که شاخص های فاخر بودن را دارند، هست، تفاوتی نمی کند که این اثر یک نمایشنامه باشد یا یک انیمیشن و یا حتی یک تابلوی نقاشی، به طور مثال ما در حال حاضر با یکی از نویسندگان برجسته کشور رایزنی کرده ایم و ایشان در حال نگارش رمان از مدینه تا مرو هستند.

 مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با بیان اینکه قرارداد تولید 12 نمایشنامه با موضوع امام رضا(ع) بسته شده و در حوزه تصویرسازی هم برنامه ریزی هایی انجام شده، گفت: ما در حوزه پایان نامه ها و حوزه تحقیقات و پژوهش، حمایت هایی را انجام می دهیم، پژوهشگاه فرهنگ و هنر هم در این راه از بنیاد حمایت می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایلام پایگاه زائران امام حسین(ع) است و  میزبانی این استان در ایام اربعین زبانزد هست، برگزاری باشکوه جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی دور از انتظار نبود و از برگزارکنندگان این جشنواره تقدیر و تشکر می کنم.

۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید