اخبار

استاندار ایلام: جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از ظرفیت مرز مهران استفاده کند

استاندار ایلام: جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از ظرفیت مرز مهران استفاده کند
جلسه اتاق فکر هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی با مهندس سلیمانی دشتکی استاندار ایلام برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، جلسه اتاق فکر هفتمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی با مهندس سلیمانی دشتکی استاندار ایلام برگزار شد.

در این جلسه استاندار ایلام با اشاره به اینکه 430 کیلومتر مرز مشترک استان ایلام با کشور عراق، امتیاز و ظرفیت بسیار بالاییی برای تردد زائرانی که از عراق به سمت مشهد الرضا حرکت می کنند، دارد؛ اظهار کرد: اهمیت حضور زائران عراقی در مشهد، آن هم از طریق مرز مهران دوچندان است و اعضای اتاق فکر جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی برای سال های بعدی می توانند روی این ظرفیت برنامه ریزی و تمرکز کنند.

سلیمانی دشتکی تبیین کرد: زائر عراقی اغلب از طریق پرواز به سمت مشهد حرکت می کند بنابراین تلاش ما در مجموعه استانداری این است که تعداد پرواز های مشهد از طریق فرودگاه شهدای ایلام را افزایش دهیم و این مسئله علاوه بر اینکه مزایای اقتصادی دارد، پتانسیل خوبی برای کارهای فرهنگی و هنری از جمله جشنواره بین المللی رضوی به حساب می آید.

وی با اشاره به اینکه حوزه سفرنامه و خاطره نویسی می تواند در قالب فضای مجازی نوشته شود، بیان کرد: می توان بخشی از فراخوان جشنواره را به آثاری که در فضای مجازی و در قالب های مختلف نوشته می شود، اختصاص داد. فضای مجازی به دلیل جذابیتی که برای جوانان دارد و از سوی دیگر بیگانگی آنها با نوشتار و یادداشت نویسی، فرصت مناسبی است تا یکی از بخش های اصلی این جشنواره، اینترنت و مبحث فضای مجازی باشد.

در ادامه این جلسه عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با بیان اینکه استان ایلام از 12 سال پیش تاکنون میزبان جشنواره ملی رضوی بوده است، تاکید کرد: در استان ایلام از سال 86 و به صورت مداوم جشنواره ملی رضوی برگزار شده است که تا سال 90 با موضوعات مختلفی برگزار می شد، اما از سال 90 این جشنواره به صورت تخصصی و با عنوان سفرنامه و خاطره نویسی رضوی برگزار می شود.

 

 

وی اضافه کرد: امسال هم بر اساس سیاست برون سپاری فعالیت های فرهنگی و هنری در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه عصر پیام ایلام مجری برگزاری این جشنواره است و مدیران کل و معاونان تمام دستگاه های فرهنگی در اتاق فکر این جشنواره حضور دارند.

خودآموز بیان کرد: بیش از 600 اثر به دبیرخانه این جشنواره مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام رسیده است و جناب آقای خداداد ابراهیمی از نویسندگان و روزنامه نگاران برجسته استان دبیر تخصصی این جشنواره هستند.

خودآموز اضافه کرد: ساختاری که جشنواره دارد شامل یک اتاق فکر و دفتر نمایندگی در استان ایلام متشکل از اساتید دانشگاه، فعالان فرهنگی و فعالان عرصه فرهنگ دینی، آموزش و پرروش دانشگاه، کانونهای مساجد، کانون پرورش فکری و سایر نهادهای فرهنگی بوده که دبیرخانه آن در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دایر است.

وی تاکید کرد: این جشنواره توانسته در 6 دوره گذشته به خوبی بدرخشد و آثار ارزشمند هنری را دریافت کند که تاثیرگذاری ویژهای داشته و به طور قطع در این راه رهنمودهای نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه ایلام راهگشا خواهد بود.

گفتنی است اختتامیه هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی بیست و پنجم آذر ماه در سالن مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام با حضور برگزیدگان و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر، برگزار می شود.

۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید