اخبار

سی و دومین جشنواره نمایش ایلام کلید خورد

سی و دومین جشنواره نمایش ایلام کلید خورد
سی و دومین جشنواره نمایش ایلام با رقابت گروه های نمایشی در استان کلید خورد.

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در خصوص این رویداد فرهنگی استان به خبرنگاران گفت: پس از بازبینی و انتخاب نمایش ها از سوی شورای نظارت هشت گروه نمایش به این جشنواره راه یافتند 
عبدالحسین رحمتی افزود: در این جشنواره هنرمندان شهرستان های دهلران، ایلام، آبدانان و ایوان مختلف استان در قالب گروه های نمایشی به ایفای نقش خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: در جشنواره امسال بجای حضور گروه های نمایشی در مرکز استان داوران به مدت سه روز به شهرستان های استان اعزام و آثار را داوری می کنند.
معاون ارشاد اسلامی ایلام، مزیت این شیوه را بهره مندی مردم شهرستان های استان از اکران عمومی نمایش های این جشنواره عنوان کرد و گفت: داوری آثار جشنواره امسال را 2 داور استانی و 2 کشوری برعهده داشته که در نهایت 2 گروه را انتخاب می کنند.

رحمتی گفت: پس از معرفی 2 گروه منتخب داوران ملی دوباره این آثار را بازبینی و در نهایت یک گروه برای شرکت در جشنواره بین المللی تاتر فجر انتخاب می شود.

وی ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان و شناسایی استعدادهای هنری عرصه نمایش از شهرستان های مختلف استان را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

جشنواره استانی تئاتر ایلام همه ساله فصل پاییز در استان ایلام برگزار می شود.

استان ایلام دارای استعدادهای بی نظیری در عرصه هنر نمایش است بطوریکه هنرمندان این عرصه تاکنون موفقیت های گسترده ای در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی کسب کرده اند

۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۳۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید