اخبار

خودآموز: لزوم هم افزایی کمیته های فرهنگی کنگره سرداران شهید استان ایلام

خودآموز: لزوم هم افزایی کمیته های فرهنگی کنگره سرداران شهید استان ایلام
جلسه کمیته فرهنگی کنگره سرداران شهید استان به ریاست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در جلسه کمیته فرهنگی کنگره سرداران شهید استان اظهار کرد: تمام تلاش ما در کمیته فرهنگی ارتباط بیشتر با کمیته های همگن و برگزاری جلسات مشترک برای هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری است.

وی با اشاره به اینکه زمینه لازم برای انتقال آموزه های دفاع مقدس از طریق برگزاری این کنگره فراهم می شود، گفت: ما باید ایثارگری‌های دفاع مقدس و آموزه‌های آن را به نسل سوم انقلاب منتقل کنیم و یکی از مهم‌ترین راه‌های آن، برگزاری کنگره سه هزار شهید ایلام است.

خودآموز بر بهره‌گیری از زبان هنر برای ماندگاری این کنگره تبیین کرد: اعضای کمیته‌ فرهنگی می توانند ابعاد فرهنگی و هنری حوزه خود را شناسایی و در جهت هر چه بهتر برگزار کردن آن تلاش کنند.

در ادامه این جلسه رحمتی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام نیز با بیان اینکه باید از توانمندی های هنرمندان استان برای برگزاری این کنگره عظیم حداکثر استفاده را ببریم، تاکید کرد: یکی از شاخص های جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی که پایان امسال در استان ایلام برگزار می شود، توجه به زندگی، وصایا و خاطرات سرداران شهید استان ایلام خواهد بود که در فراخوان جشنواره قید می شود.

وی تبیین کرد: یکی از طرح های مدنظر ما در کمیته فرهنگی کنگره، برپایی نمایشگاهی از پرتره های سرداران شهید ایلام و تابلوهای خوشنویسی  با محتوای وصایا و جمله های ماندگار این شهدا خواهد بود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام افزود: مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام تاکنون 100 تا 200 عنوان  کتاب را در حوزه ایثار و شهادت خریداری کرده است و قطعا در حوزه چاپ و نشر آثار در این حوزه و تا برگزاری کنگره در سال آینده حمایت خود را دریغ نخواهد کرد.

وی ادامه داد: ایلام یک شهید غواص و یک شهید هسته ای دارد، همین طور خردسال ترین شهید کشور یک نوجوان ایلامی است، بنابراین می توان با برپایی غرفه هایی با موضوع زندگی و سیره این شهیدان و تولید آثاری در قالب هنری، از ظرفیت های این حوزه هم استفاده لازم کرد.

.
۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید