اخبار

حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در جلسه کارگروه فرهنگی اربعین در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در جلسه کارگروه فرهنگی اربعین در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
فعالیت های اداراه کل فرهنگ و ارشاد استان ایلام در ایام اربعین تشریح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، داریوش رضوانی دبیر کارگروه فرهنگی اربعین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت اربعین و فرهنگ سازی آن در میان جوانان گزارشی از روند اقدامات و فعالیت های این کارگروه ارائه داد.

وی در ادامه گفت: در پیاده روی اربعین دو استان مرزی ایلام و خوزستان را به دلیل بیشترین تردد زائرین، به عنوان خط مقدم قرار داده ایم.

رضوانی با اشاره به برخی اقدامات این کارگروه افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به وظیفه ذاتی خود در حوزه فرهنگی و مذهبی و متناسب با شرح وظایف  در حوزه اربعین از ٣ سال گذشته فعالیت خود را با هدف ایجاد هماهنگی و فعالیت مناسب در حوزه اربعین در بین معاونت ها و سازمان های متبوع آغاز کرد .

وی ادامه داد: معاونت ها و بخش های مختلف این وزارتخانه فعالیت های قبل و بعد از اربعین داشته اند. فعالیت های قبل از اربعین معاونت امور فرهنگی شامل چاپ و توزیع تعداد یک صد هزار جلد کتاب ره پویه شامل ادعیه و زیارات مورد استفاده در سفر اربعین و عتبات مقدسه در کشور عراق در سه استان مرزی کرمانشاه ،ایلام و خوزستان، حمایت از برپایی و راه اندازی موکب اربعین صابئین مندایی، خرید و اهدای کتاب با موضوع اربعین، حمایت از چاپ کتب ارزشمند، اهدای ٣٠٠ جلد قران ویژه موکب های عراقی مسیر نجف به کربلا، رصد فعالیت های فرهنگی در حوزه اربعین، حمایت از برگزاری محافل و مجالس ادبی با موضوع اربعین، حمایت از برگزاری سوگواره های شعر و عکس، دریافت ویزا برای هنرمندان و فعالان فرهنگی حوزه اربعین و اعطای کمک هزینه اعزام هنرمندان عرصه های مختلف هنری، خبرنگاران، عکاسان و... برای انجام سفر اربعین است.

خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به فعالیت های ادارات کل فرهنگ و ارشاد استان های ایلام اظهار کرد: نمایشگاه «همنوا با نینوا» ویژه آثار هنری عاشورایی، ششمین سوگواره استانی شعر کوردی عاشورایی «شین»، برنامه هنری زخمه ای بر بوم ویژه هنرمندان تجسمی، دومین همایش اربعین در آیینه رسانه ها با مشارکت ٣ استان مرزی، برپایی نمایشگاه کتاب، اجرای طرح موکب مدافعان حرم با نمایش های میدانی، حمایت خرید کتاب با مضامین عاشورایی، تشکیل ستاد اسکان و خدمات رسانی برای زائران اربعین و ایستگاه صلواتی با تصاویر شهدای شاخص استان از جمله فعالیت های استان ایلام است.

 

۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید