اخبار

نشست خبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه ایلام برگزار شد

نشست خبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه ایلام برگزار شد
پایان سفر دو روزه دکتر صالحی به ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، سیدعباس صالحی درباره جمع بندی سفر دور روزه خود به ایلام اظهار کرد: سفر برنامه ای من به استان ایلام با این نگاه بود که تحلیلی از فضای فرهنگی ایلام داشته باشیم و به همراه استاندار ایلام تلاش کردیم تا پیش بینی برنامه های زیرساختی و فرهنگی را بر اساس تحلیلی که داریم، تدوین کنیم.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه های خود در سفر دو روزه به ایلام، بیان کرد: در این مدت کوتاه نشست‌هایی با هنرمندان شهرستان های مختلف داشتیم و سعی کردیم تا از نزدیک دغدغه ها و مشکلاتی که هنرمندان با آن مواجه هستند، بشنویم و پاسخ مطلوب را به آن ها ارائه دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از عدم صدور مجوز نشریات برای دولتی‌ها خبر داد و گفت: هیچ گونه مجوز جدیدی به دولتی‌ها برای روزنامه صادر نمی‌شود و این موضوع کمک خوبی برای رسانه‌های بخش خصوصی است.

صالحی حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه را یادآور شد و افزود: درباره پیگیری‌های قضایی برای خبرنگاران و مشکلات پیش آمده، در قانون مطبوعات برخی موضوعات که دست‌آویزی برای مشکل آفرینی خبرنگاران شده، اصلاح شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارتقای سرانه فرهنگی استان ایلام پرداخت و گفت: سرانه فضاهای فرهنگی و زیرساخت‌های مربوط به آن در استان ایلام ارتقاء می یابد و این مهم به شرایط اشتغال اصحاب فرهنگ و هنر در ایلام کمک می کند.

صالحی ادامه داد:در ارتباط با مسائلی که در استان قابل‌تعمیم است برای سال جاری و سال های آینده در تفاهم‌نامه با استاندار ایلام آمده است که در حوزه‌های زیرساختی، فضاها و تجهیزات و تعمیرات اماکن فرهنگی در حد توان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استان انجام شود.

دکتر صالحی افزود: تصمیم‌های خوبی در زمینه تکمیل و تجهیز طرح‌های نیمه‌تمام، کتابخانه‌های در حال احداث، احداث مجتمع‌های فرهنگی و هنری در برخی از شهرستان‌ها و تکمیل ساختمان انجمن خوشنویسان و خانه مطبوعات، دفاتر سینمای جوان، احداث مجتمع فرهنگی و هنری دهلران در نظر گرفته شد که انتظار می‌رود امسال و دو سال آینده بتوانیم به سرانه فرهنگی و هنری استان بیفزاییم و شرایط بهتری در استان فراهم شود.

وی تاکید کرد: در این تفاهم‌نامه به دنبال آن هستیم که سرانه فضای فرهنگی استان ارتقا پیدا کند و وضعیت بهتری نسبت به شرایط کنونی داشته باشد، در حوزه سینمایی هم تصمیمات خوبی گرفته شد تا فضاهای سالن سینمایی شرایط بهتری داشته باشند و حتی سالن های همایش هم از امکانات سینمایی برخوردار شوند، ساخت مجتمع به شکل استفاده سرمایه بخش خصوص دنبال می‌شود و توافقی با شهرداری صورت گرفت که زمینی اختصاص داده شود و در آینده نزدیک سینما در این زمین ‌ساخته شود.

صالحی افزود: قطعا طرح گذرهای فرهنگی در پارک ها و فضاهایی سبز یک ضرورت برای شهرها به حساب می آید، پارک‌ها دریچه تنفس هر شهر به شمار می‌روند و فضاهای فرهنگی دریچه تنفس روح شهروندان یک شهر است، هرچقدر امکان گسترش فضاهای فرهنگی و هنری در شهرها را داشته باشیم، شهروندان آرام تر‌ و بانشاط‌ و با امید بیشتری به زندگی خود ادامه می دهند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سفر دو روزه خود به ایلام با بدرقه سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، نوذری معاون سیاسی استاندار و خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر امروز ایلام را به مقصد تهران ترک کرد.

 

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۹:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید