اخبار

وزیر ارشاد: باید از ظرفیت فرهنگ برای گفتمان فقرزدایی بهره برد

وزیر ارشاد: باید از ظرفیت فرهنگ برای گفتمان فقرزدایی بهره برد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آسیب های موجود در کشور از جمله فقر گفت: باید از ظرفیت حوزه فرهنگ و هنر برای احیا گفتمان فقر زدایی استفاده لازم شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،سید عباس صالحی روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام اظهار کرد: امروز با تحریم های ظالمانه دشمن شرایط اقتصادی جدیدی در کشور بوجود آمده که موجب افزایش تورم و تشدید فقر در کشور شده که در برخی استان ها از جمله ایلام با جمعیت 70 هزار نفری که زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند، این مساله بیشتر احساس می شود.


وی با بیان اینکه دولت برای کاهش این موضوع برنامه های مهم و تاثیرگذاری در دست اجرا دارد،افزود: احیا فرهنگ توانمندسازی محرومان در دستور کار این وزارتخانه قرار داشته و در تلاش هستیم به کمک سازمان های امدادی در این زمینه مشارکت کنیم.


وزیر ارشاد ادامه داد: در این زمینه تاکنون 2 نشست برگزار و روی نقاط ارتباطی در زمینه فرهنگ توانمندسازی محرومان انجام گرفته و نتیجه آن بصورت سند در آینده منتشر خواهد شد.

***

ضرورت اصلاح نگرش اشتغال دولتی و گرایش به سمت اشتغال خصوصی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فرهنگ مهارت آموزی در کشور باید تقویت شود، گفت: در این زمینه هر فردی در طول تحصیل یک یا چند مهارت را باید فرا گرفته تا با افزایش مهارت های شغلی زمینه ایجاد شغل های مکمل برای اشخاص فراهم شود.

صالحی اضافه کرد: امروز نوع نگاه بیشتر مردم به پشت میز نشینی است و بی شک دولت نمی تواند زمینه ایجاد فرصت های شغلی دولتی را برای همه فارغ التحصیلان بیکار کشور فراهم کند.


وی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ اشتغال خصوصی در جامعه نهادینه شود، یادآور شد: برای احیا گفتمان فقر زدائی اعضا شوراهای فرهنگ عمومی اعم از ائمه جمعه، مدیران دستگاه های فرهنگی، هنری و غیره باید تلاش کنند تا این رویکرد در کشور ترویج پیدا کند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ذکر اینکه حوزه فرهنگ و هنر ظرفیت ایجاد 26 هزار شغل را در کشور دارد، ادامه داد: افراد فاقد شغل می توانند با سرمایه گذاری اندک از این فرصت استفاده کرده و از طرفی هم اطلاع رسانی از فرصت های گردشگری، اقتصادی و اجتماعی باید برای این افراد فراهم شود.


صالحی اظهار داشت: استفاده از حوزه فرهنگ و هنر در زمینه اشتغالزایی به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور کمک خواهد کرد.

***

فرصت تخلیه انرژی و هیجان مثبت را در جامعه فراهم کنیم
صالحی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این وزارتخانه در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی ایده های متنوعی دارد و با نگاه فرهنگی توان در این زمینه اقدام کرد، گفت: باید فرصت های تخلیه انرژی و هیجان های مثبت در جامعه ایجاد و این مساله از طریق گرایش مردم به ورزش، پارکها و فضاهای فرهنگی تحقق خواهد یافت.

 ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید