اخبار

صالحی در دیدار با نماینده ولی فقیه در ایلام: بخش قابل توجهی از فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارکرد دینی دارد

صالحی در دیدار با نماینده ولی فقیه در ایلام: بخش قابل توجهی از فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارکرد دینی دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: بخش قابل توجهی از فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارکرد دینی دارد.

در این دیدار صالحی با اشاره به اینکه برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  تولید آثار دینی است، اظهار کرد: علاوه بر اعتباراتی که هر ساله به کانون های فرهنگی هنری مساجد اختصاص می دهیم، بسیاری از تولیدات و آثار هنری با موضوعات دینی و اسلامی ساخته می شوند، بنابراین یکی از اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به فرهنگ دینی است.

وی بیان کرد: 22 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور وجود دارد که فعالیت های فکری و هنری آن ها بر محور موضوعات دینی و توجه به مبانی فکری اهل بیت علیهم السلام است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از رویکردهای این وزارتخانه را ترویج فرهنگ دینی برشمرد و گفت: مساجد به عنوان کانون و پایگاه اصلی حرکت های دینی محسوب شده و در این زمینه اقدام های گسترده ای انجام داده است.

صالحی با اشاره به آغاز ماه محرم گفت: به همین مناسبت اجرای برنامه های فرهنگی با موضوع دینی نظیر اجرای تعزیه، اکران فیلم های سینمایی کوتاه و بلند و سایر فعالیت های فرهنگی، هنری در دستور این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی تلاش برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با هدف ارتقا آگاهی های اجتماعی را از دیگر برنامه های این وزارتخانه در طول سال برشمرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به مفاخر فرهنگی را از دیگر برنامه های این وزارتخانه برشمرد و گفت: در این زمینه سال گذشته 70 همایش با هدف حفظ ارتباط جامعه فعلی با نسل فرهنگی گذشته و هویت بخشی به استان ها توسط انجمن مفاخر فرهنگی در سطح کشور برگزار شده است.

صالحی به رویکرد جدید این وزارتخانه با انجام سفر های برنامه ای استانی و انعقاد تفاهم نامه با استانداران اشاره کرد و گفت: این برنامه امسال در دستور کار قرار گرفته و ایلام هشتمین استان است که با این نگاه سفر به آن انجام شده است.

صالحی گفت: ایلام با داشتن مردمی که باورهای عمیقی دینی دارند از استان های مرزی مهم و اساسی کشور محسوب می شود که نقش مهمی هم در پیروزی دفاع مقدس داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد حضور در این استان موجب ترسیم فعالیت های جدید فرهنگی و هنری در استان شده و آینده ای درخشان در این حوزه برای استان رقم بخورد.

حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان نیز با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین علیه السلام بیان کرد: غرب به دنبال آن است تا در فرهنگ عاشورایی انحراف ایجاد کند، شورای فرهنگ عمومی نهاد بسیار مهمی است که می تواند با تدوین برنامه  و نقشه راه، با ترفندهای دشمن در این خصوص مقابله کند. 

وی افزود: نسل جوان دوران دفاع مقدس را درک نکرده است با این همه تعلق خاطر جوانان به مفاهیم دینی و فرهنگ شهادت  همچنان پابرجاست هرچند که استکبار جهانی به دنبال این است که در باورهای آن ها خدشه وارد کند

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید