اخبار

صالحی: دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراسازمانی عمل کنند

صالحی: دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراسازمانی عمل کنند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت هم افزایی هرچه بیشتر بین دستگاه های زیر مجموعه این وزارتخانه تاکید کرد و گفت: پیشبرد اهداف فرهنگی نیازمند تعامل ارگان های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، سیدعباس صالحی بعد از ظهر امروز دوشنبه در نشست با مدیران نهادهای هم خانواده این وزارتخانه در استان ایلام افزود: تعامل ارگان های وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورتی مضاعف بوده که مورد تاکید قرار دارد.

وی ادامه داد: بی شک هماهنگی، هم فکری و هم افزایی بین دستگاه های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشبرد چشمگیر و هدفمند اهداف فرهنگی و هنری کشور را به دنبال خواهد داشت.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دستگاه های مرتبط با این وزارتخانه خواست به صورت سازمانی و  فرا سازمانی با هم تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

صالحی همچنین بر اطلاع رسانی دستاوردهای این نشست ها در رسانه های مختلف گروهی تاکید کرد. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیر حج و زیارت، مدیر کل اوقاف و امور خیریه و مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی استان ایلام به عنوان مدیران دستگاه های زیر مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، مشکلات و نیازهای حوزه های خود را ارایه کردند. 

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایلام در این نشست با اشاره به فعالیت 160 خبرنگار بیمه شده در استان، فعالیت 67 نشریه محلی، 18 دفتر خبرگزاری و 97 روزنامه سراسری در استان گفت: این طیف گسترده با حداقل حقوق در زمینه اطلاع رسانی فعالیت دارند.

شهریار حیدری فر با اشاره به میزبانی این استان از زایران اربعین حسینی بر ضرورت راه اندازی دفتر نمایندگی ایرنا در مهران تاکید و همچنین خواستار حمایت مالی برای تجهیز دفتر این رسانه در ایلام شد.


وی همچنین با توجه به ضعیف بودن زیرساخت های فرهنگی و از طرفی نیاز مردم به برنامه های فرهنگی خواستار حمایت های بیشتر  برای اجرا و توسعه فعالیت های فرهنگی، هنری در این استان شد.

تامین اعتبار برای تجهیز و ساخت سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی ایلام نیز خواسته مراد جلیلیان مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ایلام در این نشست بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام نیز در این نشست یکی از مشکلات این نهاد را محرومیت استان از وقف های منفعتی و دسته جمعی برشمرد.

مدیر حج و زیارت استان نیز بر توسعه زیرساخت های شهرستان مرزی مهران برای پذیرایی بیشتر از زایران عتبات عالیات تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه صبح امروز برای سفری دو روزه وارد این استان شدند.

 
دیدار با هنرمندان، دیدار با مسوولان استان، حضور در شورای فرهنگ عمومی و انعقاد تفاهم نامه با استانداری ایلام از جمله برنامه های سیدعباس صالحی در این استان خواهد بود.

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید